9 typov bolestí, ktoré skutočne priamo súvisia s našimi emóciami

Bolesť nie je vždy len fyzická. Často je výsledkom toho, čo sa deje s našou psychikou. Keď si nedokážeme poradiť so stresom, máme veľa problémov, stane sa nám niečo zlé, neprežívame to len v emocionálnej rovine.

Reklamy

Signály nám vysiela tiež naše telo. Predstavujeme vám zoznam najbežnejších bolestí, ktoré sú dôsledkom emocionálnych problémov.

1. Bolesť hlavy

Je to najbežnejší príznak stresu a strachu. Opakujúce sa migrény môžeme ovládať, je to však nesmierne náročné. Vyskúšajte relaxačné techniky a … snažte sa nemyslieť na príčinu stresu.

2. Bolesť šije

Odborníci tvrdia, že v hrdle pociťujeme bolesť spojenú s konkrétnymi emóciami – neschopnosť zabudnúť a odpustiť a tiež problém s pochopením toho, že niektoré veci jednoducho nemožno zmeniť. Bolesťou šije trpia ľudia, ktorí sebe alebo iným neustále niečo vyčítajú aj napriek tomu, že si uvedomujú, že všetci máme právo robiť chyby. Musíte zmeniť svoj duševný postoj.

3. Bolesť ramenách

Typický problém tých, ktorí nedokážu prejavovať svoje emócie. Niektorí v sebe kumulujú všetky pocity (a prevládajú tie negatívne). Nie je zlé prejavovať city. Trápenie ešte nikdy nikomu nepomohlo. Fyzická bolesť je dôsledkom emocionálnych problémov.

4. Bolesť hrudnej chrbtice

Tejto bolesti je len ťažké sa zbaviť. Je dôsledkom pocitov osamelosti, alebo keď má človek pocit, že ho nikto nemiluje a nedoceňuje.

5. Bolesť bedrovej chrbtice

Máte strach o vaše financie? Pocítite to v dolnej časti chrbta.

6. Bolesť lakťa

Čím je lakeť strnulejší, tým viac je monotónny aj náš život. Strach zo zmien, disciplína, povinnosti – môže to pre zdravie skončiť zle. Doprajte si viac slobody.

7. Bolesť ruky

Je dôsledkom prejavovanie citov príliš impulzívnym spôsobom a človek sa potom bojí ľudí. Možno, že prišiel čas trochu spomaliť a spoznať nových ľudí.

8. Bolesť bedier

Bedrá sú prepojené s nohami a môže to znamenať, že sa bojíte pohnúť ďalej. Stojíte na jednom mieste namiesto toho, aby ste zmenili vašu situáciu.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň..

zdroj: healthylife.org

 

Reklamy