Dych zapáchajúci acetónom, časté močenie a dokonca aj smäd: Týmto a ďalším príznakom by sme mali venovať zvýšenú pozornosť!

Cukrovka je bežné ochorenie, ktoré môže viesť k život ohrozujúcim následkom, ak sa nelieči vhodnými zmenami životného štýlu.

Reklamy

V priebehu ochorenia je hladina cukru v krvi príliš vysoká – preto sú potrebné lieky alebo inzulín, aby sa udržala na adekvátnej úrovni, pretože telo si nevie poradiť s vysokou hladinou cukru v krvi.

Ak je diagnostikovaná včas, je možné vyhnúť sa nepríjemným následkom….

Tu je 7 znakov, ktoré môžu upozorniť na neobjavenú cukrovku.

1. Časté močenie

Je to jeden z najbežnejších príznakov cukrovky. Pretože sa telo chce zbaviť prebytočného cukru v krvi, musia obličky tvrdo pracovať. Keď sú obličky preťažené, telo chce doslova vycucať cukor.

2. Rozmazané videnie

Pri dehydratácii cukrovkou mnoho diabetikov stráca tekutinu, čo sa prejaví aj na obsahu tekutín v očnej buľve. Ak je váš okulár suchý, zrak sa vám zhorší, a ak s tým neurobíte, môžete zrak úplne stratiť.

3. Môžete ľahko chytiť infekcie a doba hojenia je dlhá

Pretože telo tak tvrdo pracuje na liečbe príliš vysokých hladín cukru, dáva menej energie do hojenia rán a infekcií. Kožné infekcie alebo podráždenie nôh sú bežné hlavne u diabetikov.

4. Extrémny hlad

V počiatočných štádiách cukrovky je bežné, že dotknutá osoba pociťuje mimoriadny hlad. Je to preto, že nemôžete správne kontrolovať hladinu cukru v krvi. Jeho apetít je teda ako na horskej dráhe.

5. Častý smäd

Ak stále cítite smäd alebo nemôžete smäd uhasiť, môže to byť príznakom cukrovky. Čím viac pijete, tým viac musíte močiť. Ak tento neustály smäd pretrváva dlhší čas, môže to znamenať, že nejde o dočasný problém – môže to byť znak extrémnej dehydratácie.

6. Nevysvetliteľné chudnutie

Keď telo pracuje tvrdo a vylučuje veľa tekutín, často to spôsobuje chudnutie. Ak k tomu dôjde bez zjavného dôvodu, môže to byť príznak cukrovky.

7. Cítiš sa veľmi unavený a vyčerpaný

Pravidelná únava a vyčerpanie s primeranou kvalitou spánku sú u diabetikov bežné. Môže to byť spôsobené kolísaním hladiny cukru v krvi.

8.Brnenie alebo necitlivosť v rukách a nohách

Ak to často cítite, nezabudnite skontrolovať prítomnosť cukrovky.

Tieto príznaky môže pociťovať iba 60 – 70% diabetikov.

9. Acetónový zápachový dych

Cukrovka ovplyvňuje aj dych, v takom prípade bude páchnuť ako odlakovač.

Nikdy neignorujte tieto príznaky, či už si všimnete seba alebo niekoho iného.

Ak to dokážete rozpoznať včas, môžete predísť komplikáciám, ktoré často končia veľmi zle.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/aceton-szagu-lehelet-gyakori-vizeles-es-szomjusag-ezekre-a-jelekre-nagyon-figyelj/

 

Reklamy