Jablčný ocot ako veľmi nápomocný prírodný liek: Takto perfektne mi vtedy zafungoval!

Mnoho ľudí si uvedomuje, aký silný spojenec je jablčný ocot v domácnosti a koľko účinných  liekov sa z neho vyrába.

Reklamy

Málokto však vie, ako ho správne  používať ako domáci liek na rôzne ochorenia a preto je tu dnešný článok.

Bolesť hlavy

Ak vás bolí hlava, zmiešajte 2 lyžice jablčného octu s 2 lyžicami medu a vypite celý obsah zmesi. Môže to byť rýchla pomoc v prípade, ak neradi siahate hneď po tabletkách.

Chronická únava

Neviete prekonať pocit neustálej únavy? Skúste zmiešať 2 lyžice jablčného octu s 2 lyžicami medu a lyžičkou plnotučného mlieka a kombináciu jedzte každý večer pred spaním. Uvidíte, že únava bude za krátky čas minulosťou a zobudíte sa oddýchnutý a plný energie.

Hypertenzia

Ak hľadáte prírodný spôsob boja proti vysokému krvnému tlaku, je pre vás najlepšou voľbou práve jablčný ocot. Musíte len zmiešať 2 lyžice jablčného octu s pohárom vody a vypiť ho trikrát denne pred každým jedlom.

Popáleniny

Ak máte na pokožke začervenanie, opuch a popáleniny a chcete sa zbaviť bolesti a zabrániť zápalu, použite na postihnuté miesto jablčný ocot. Najlepšie si postihnuté miesto / napríklad ruky vymáčať v octe s vodou.

Akné

Jablčný ocot je účinný pri liečbe akné. Jeden diel jablčného octu zmiešajte s 2 – 3 dielmi vody a umyte si ním tvár 2 – 3 krát denne. Ocot zabíja baktérie, za ktorými sa skrýva akné.

Strata váhy

Aby ste prirodzene schudli, zmiešajte 2 lyžice jablčného octu s pohárom vody a vypite ho každé ráno nalačno a potom večer pred spaním. Obmedzí vašu chuť k jedlu a výrazne podporí vaše chudnutie.

Bolesti kĺbov
  • Šálku jablčného octu zmiešať so 6 šálkami čistej vody. Alebo ľubovoľné množstvo v pomere 1:6
  • Následne na pár minút do zmesi namáčajte ruky alebo nohy, prípadne namáčajte obklady, ktoré priložíte na boľavé miesta.
  • Opakovať 3 x týždenne po dobu mesiaca

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku..

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/igy-hasznald-az-almaecetet-mint/

bbc/health

 

 

Reklamy