Jednoduchá zmes dvoch štiav zo zázvoru a mrkvy ma dokázala natrvalo zbaviť týchto zdravotných neduhov!

V dobe rýchleho občerstvenia už dnes  takmer vôbec nejeme zeleninu a ovocie, zatiaľ čo naše babičky jedli mäso iba raz týždenne, ich strava pozostávala väčšinou zo sezónnej zeleniny a ovocia.

Reklamy
A boli tiež zdravšie ako súčasná generácia….

Preto  stojí za to vyskúšať nasledujúcu pochúťku, ktorú možno považovať dokonca za  lahodný nealkoholický nápoj, s tým rozdielom, že šťava, ktorú si pripravíme, je plná živín a vitamínov a nespôsobujú choroby, ako  komerčne dostupné cukry, sýtené oxidom uhličitým.

Takto budeme postupovať:

Lisom na ovocie vytlačte niekoľko mrkiev a pomeľte tiež malý kúsok zázvoru. Ich šťava by mala byť zmiešaná.

CHRÁNTE OBEHOVÝ SYSTÉM

Zázvor obsahuje antihypertenzívne látky a pretože má tiež protizápalový účinok, môže tiež udržiavať zdravie krvných ciev, obnoviť ich pružnosť, čím znižuje krvný tlak a uľahčuje činnosť srdca.

Proti rakovine…

Pretože liek obsahuje veľa vitamínu C, tento silný antioxidant zabraňuje vývoju a množeniu rakovinových buniek, ktoré spôsobujú rakovinu.

Chráni hlavne pred rakovinou prsníka, vaječníkov a hrubého čreva.

ZDRAVÁ, KRÁSNA PLEŤ

V dôsledku vitamínu C bude naša pokožka produkovať viac kolagénu, takže ju môžeme „ušetriť “ až o niekoľko rokov, pretože bude vyzerať mladšie. Konzumáciou nápoja sa zároveň tiež rýchlejšie zahoja rany a zjazvenie nebude tak nápadne.

V jemnom nektári je tiež veľa vitamínu E, ktorý má tiež omladzujúci účinok na pokožku, tiež chráni pred škodlivým slnečným žiarením a dermatitídou.

POSILŇUJE IMUNICKÝ SYSTÉM

Aby ste neboli chorý, musí obranný mechanizmus tela fungovať takmer dokonale. Áno, ale imunitný systém je tiež oslabený, takže je nevyhnutné udržiavať ho.

Pomáha tomu už spomínaný liečivý nápoj nasýtený vitamínom C, ale vitamín A v ňom hrá tiež veľkú úlohu pri udržiavaní zdravia.

Ešte stále váhate?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-gyomber-es-a-sargarepale-egyuttes-hatasa-amirol-eddig-senki-sem-beszelt/

 

Reklamy