Keď Vás opäť začne svrbieť zadok, prvú pomoc nájdete vo svojej kuchyni : Je tam všetko, čo potrebujete!

Bežný problém, ľudia o ňom však neradi hovoria. Hemoroidy sú najnepríjemnejšie a najchúlostivejšia záležitosť – podľa štatistík počet ľudí s hemoroidami neustále stúpa.

Reklamy

Čo presne sú hemoroidy, ako sa s nimi vysporiadať, kedy pomôžu domáce recepty a kedy je nutná návšteva lekára.

Hemoroidy sú cievne štruktúry, ktoré napomáhajú pri kontrole vyprázdňovania. Nefunkčné hemoroidy sú pre mnohých nepríjemným problémom, o ktorom sa nehovorí. Existujú aj domáce recepty, ktoré poskytnú okamžitú úľavu.

Problémy nastanú, keď sa uzlíky napĺňajú krvou a to potom ovplyvňuje naše pohodlie na toalete. Množstvo zvyšnej krvi môže viesť k zápalu a tkanivovým uzlinám v konečníku.

Väčšina ľudí sa hanbí ísť k lekárovi.

Našťastie máte doma niekoľko vecí, ktoré zmiernia bolesť, keď hemoroidy nie sú natoľko závažné.

Máme pre vás 7 spôsobov, ako odstrániť nepríjemné svrbenie:

1. Aloe

Aloe vera má protizápalové účinky – redukuje tak pocit bolesti a svrbenie rýchlo a efektívne. Stačí naniesť na bolestivé miesto a problémy zmiznú.

2. Zemiaky

Zemiaky odvodňujú a tak znížia opuch. Táto metóda funguje pre krvácanie. Nastrúhajte zemiaky na strúhadle, vyšľahajte do pasty, jemne hemoroidy potrite a zmes nechajte uschnúť.

Výsledok sa dostaví okamžite.

3. Harmanček

Harmanček nielenže upokojuje, ale tiež pôsobí proti opuchom a jazvám. Uvarte si tento čaj a nechajte vychladnúť, potom namáčajte gázu a hemoroidy jemne potrite.

4. Čajovníkový olej

Výskum preukázal, že tento olej zmierňuje opuchy. Vzhľadom k tomu, že je čajovníkový olej vysoko koncentrovaný, môžete ho zmiešať s mandľovým olejom. Zmes aplikujte vatovým tampónom. Opakujte, kým sa hemoroidy nezahoja.

5. Cesnak

Do vriacej vody dajte tri strúčiky cesnaku a tri bobkové listy. Varte po dobu najmenej 10 minút, potom nechajte chladnúť. Zmesou hemoroidy potierajte, kým nezmizne.

6. Jablčný ocot

To je ďalší skvelý liek na hemoroidy. Jemne potrite hemoroidy octom a pocítite okamžitú úľavu.

7. Vitamín E

Hemoroidy sú veľmi bolestivé, keď je koža suchá – to je väčšinou aj príčinou ich krvácania. Skvelým riešením je hydratačná masť s vitamínom E.

Ďalším pomocníkom pri problémoch s hemoroidami je aj správna diéta. Jedzte veľa zeleniny, ovocia a potraviny bohaté na vlákninu, pite aspoň 2 litre tekutín denne a vyhýbajte sa jedlám, ktoré by mohli spôsobiť zápchu.

Pomôže tiež každodenné cvičenie alebo prechádzky.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: takprosto.cc

 

Reklamy