Kurkuma je skvelým prírodným pokladom: Účinkuje dokonca lepšie ako týchto 8 druhov liečiv!

Kurkuma je dnes jednou z našich najdôkladnejšie preskúmaných rastlín. Vlastnosti byliny sú dané hlavne jej hlavnou zložkou kurkumín, ktorú dokazuje viac ako 5 600 recenzovaných a publikovaných biomedicínskych výskumov.

Reklamy

Päťročný výskumný projekt v skutočnosti odhalil viac ako 600 potenciálnych preventívnych a terapeutických aplikácií a osvetlil 175 rôznych priaznivých fyziologických účinkov..

Účinná látka v kurkume podľa výskumu tohto pozoruhodného korenia a čoraz väčšieho počtu štúdií prevažuje nad účinkami nasledujúcich skupín liekov:

1. Lipitor / atorvastatín (lieky na udržanie cholesterolu):
Štúdia „Drogy vo výskume a vývoji“ z roku 2008 zistila, že kurkuminoidy v kurkume sú priaznivo podobné komerčne dostupným liekom nazývaným atorvastatín.

Tieto lieky sú určené na elimináciu endotelových dysfunkcií zlepšením stavu patologických krvných ciev, ktoré spôsobujú aterosklerózu, a preukázateľne znižujú zápal a oxidačný stres u diabetikov 2. typu.

2. Kortikosteroidy (steroidné lieky):

Štúdia z roku 1999 zameraná na fytoterapeutický výskum zistila, že kurkuma je primárny polyfenol: šafránovo sfarbený pigment zvaný kurkumín sa používal na liečbu takzvanej prednej uveitídy, zápalového ochorenia očí, s lepšími výsledkami ako steroidy. Správa z roku 2008 o „medicíne kritickej starostlivosti“.

Štúdia v časopise zistila, že kurkumín prekonal na zvieracom modeli liek obsahujúci kortikosteroidy (dexametazón). Odporúča sa ako alternatívna terapia na reguláciu zápalu pri poraneniach spojených s transplantáciou pľúc.

Podľa staršej štúdie publikovanej vo vedeckom časopise Cancer Letters v roku 2003 mal kurkumín opäť lepšie výsledky v modeloch poranení pľúcnou ischemicko-repurfúznou liečbou ako dexametazón.

3. Antidepresíva (napr. Prozac):

V roku 2011 časopis „Acta Poloniae Pharmaceutica“ uviedol, že kurkumín bol pri znižovaní depresívneho správania na zvieracom modeli účinnejší ako lieky predpísané na depresiu.

4. Aspirín (antikoagulant):

Štúdia in vitro a ex vivo publikovaná v roku 1986 v nemeckom vedeckom časopise „Arzneimittelforschung“ zistila, že antiagregačné a prostacyklínové účinky kurkumínu sú podobné účinkom aspirínu.

5. Protizápalové lieky:

V štúdii spoločnosti Oncogen z roku 2004 vedci podrobne uvádzajú, že kurkumín (a resveratrol!) Sa môže používať ako protizápalový liek.

6. Oxaliplatina (chemoterapeutikum):

Štúdia z roku 2007 v „International Journal of Cancer“ zistila, že kurkumín prekonáva oxaliplatinu ako antiproliferatívne činidlo rakovinových buniek v bunkových líniách rakoviny hrubého čreva a konečníka.

7. Metformín (liek na cukrovku):

Štúdia z roku 2009 v Spoločenstve pre biochémiu a biofyzikálny výskum skúmala, že kurkumín môže byť pri liečbe cukrovky užitočný, pričom sa zistilo, že aktivuje mechanizmus účinku AMPK (ktorý zvyšuje absorpciu glukózy) a potláča expresiu glukoneogenetického génu (ktorý inhibuje produkciu glukózy v krvi). pečeň) v bunkách hepatómu (rakovinové bunky v pečeni).

Je zaujímavé, že kurkumín bol pri aktivácii cyklov AMPK a acetyl-CoA karboxylázy (ACC) 500 až 100 000-krát (na základe tetrahydrokurkuminoidov (THC)) účinnejší ako liečivo nazývané metformín.

8 . Rakoviny rezistentné na lieky:

Ďalšia línia výskumu odhaľuje pozoruhodné terapeutické vlastnosti kurkumy a jej zložiek pri liečbe rakovín rezistentných voči liekom a viacerých liečiv.

Desiatky vedeckých prác dodnes dokazujú vedúcu karcinogénnu úlohu kurkumínu.

Nenašlo sa menej ako 54 štúdií, z ktorých všetky naznačujú, že kurkumín má indukčný účinok na smrť rakovinových buniek a vďaka čomu sú bunkové línie rezistentné na lieky citlivé na konvenčné liečby.

Existuje 27 štúdií, v ktorých kurkumín môže indukovať bunkovú smrť alebo pripraviť rakovinové bunkové línie odolné voči viacerým liekom, aby ich senzibilizoval na konvenčné liečby.

Vzhľadom na tisíce rokov silnej histórie kurkumy, ktorú tisíce rokov používajú rôzne kultúry v oblasti jedla aj medicíny, vedci odporúčajú kurkumín ako alternatívnu adjuvantnú liečbu v boji proti rakovine.

Máme však tiež dobrý návrh: kurkumu používajte každý deň, v menších kulinárskych dávkach, nasypte ju do polievok, zeleniny atď.,

Aby ste neskôr nepotrebovali vyššiu koncentráciu extraktu. Prevencia závažných chorôb je najlepším liekom!

Mňam!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: naturahirek.hu

Prečítajte si:

Toto všetko dokážu slivky urobiť s naším telom: Je to skutočný zázrak prírody!

Odkedy som vyskúšala tento trik strýka záhradníka, tak mám tu najväčšiu úrodu uhoriek: Celý rok si ich nemusím kupovať v obchode!

Reklamy