Ľudia už začali zabúdať, čo všetko zázračné dokáže orechový list: Takto mi perfektne dokázal pomôcť!

Aj naše babičky poznali a používali voňavý list orecha, používali ho pre nespočetné liečivé účinky.

Reklamy

Poďme sa pozrieť na to, čo všetko dokáže a na čo sa pomaly zabudlo.

Je to skutočný poklad!

Mastné vlasy, lupiny

Tak ako sa orech stará o krásu svojej vlastnej koruny, rovnako tak sa o ňu stará aj čaj z malého orechového listu, ktorý vyživuje vaše vlasy a pokožku hlavy.

Po umytí vlasov si hlavu namočte do 2-3 dl čaju, nechajte ich niekoľko minút pred opláchnutím pôsobiť. Vyživuje vlasové folikuly a podporuje ich rast.

Bolesť hlavy, infekcia v nose

Ak vás trápi upchatý nos alebo vás len bolí tvár, inhalujte z pripraveného čaju 1-2 krát denne a nechajte si ním prečistiť dutiny.

Môžete ho tiež použiť na vyplachovanie hrdla, pretože zabíja miestne patogény a baktérie.

Zápal ďasien, aftózny, boláky v ústach: Pripravte si 2dl čaju a odložte ho do chladničky v malej fľaštičke. Po každom čistení zubov si vypláchnite ústa.

Problémy s pečeňou, cysta pečene

Naša pečeň je veľkým kandidátom na detox, takže jej určite venujte pozornosť. Vďaka látkam nachádzajúcim sa v orechových listoch zmierňujú ťažkosti s pečeňou, stimuluje detoxikáciu a trávenie.

Pri závažnejších problémoch (cystách) by ste mali piť čaj po dobu 6 týždňov a každý večer si dať obväz na pečeň.

Hnačka

Pite čaj z orechových listov 2 krát denne a sami uvidíte, ako rýchlo sa Vám polepší!

Zavlažovanie čajom  tiež veľmi pomáha v prípade plesní a prietoku nôh.

Potenie nôh, zápal nechtov, plesne na nohách
Svrbia vás nohy alebo máte zapálené nechty? Musíte si iba pol hodiny denne namočiť nohy do čaju alebo si nimi niekoľkokrát denne umyť svoje problémové partie.

Ako si ho pripraviť?

Ako si môžete pripraviť čaj? – 3 g (vrchovatej lyžice) sušených listov orecha povarte s 2 dl vody, nechajte 10 minút odstáť, po prefiltrovaní ho môžete použiť podľa potreby

Listy orechov získate v spoľahlivých bio obchodoch alebo lekárňach, ale môžete ich zbierať aj v prírode. Kedysi mala každá domácnosť na záhrade aspoň jeden orechovník, lebo poznali jeho liečivé vlastnosti.

Orechové listy je možné zberať  od polovice júna do konca júla. Listy poriadne umyte, rozložte ich na utierku na tienisté, ale vzdušné miesto. Keď vyschne, môžete si  ich dať do uzatvárateľnej fľaše, aby ste ju mali po ruke celú zimu.

Môžete ho tiež pridať naliať do kúpeľa, vďaka svojmu upokojujúcemu účinku pomáha zmierňovať stres nahromadený večer, dezinfikuje pokožku a stimuluje metabolizmus.

Odporúča sa pre seniorov na pri problémoch s osteoporóv.

Nebojte sa ho použiť na akné, svrbenie pokožky kvôli vynikajúcemu dezinfekčnému a upokojujúcemu účinku. Účinne bojuje dokonca proti svrabom a všiam.

Vysoko čistí krv, preto by mal byť prínosom pre diabetikov aj ako priateľ pri zápche, anorexii a metabolických poruchách. Môžete ním tiež zmierniť žalúdočné a črevné ťažkosti.

Skutočný zázrak prírody, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: tudasfaja.com/osi-csodaszerunk-a-diolevel-amit-mara/

 

Reklamy