Máte v záhrade starý peň stromu? Pozrite sa na spôsoby, ako ho vyzdobiť a vrátiť mu život!

Staré pne stromov môžu byť v záhrade dosť nepríjemné. Nie sú dekoratívne a je ťažké ich odstrániť, čo si vyžaduje špeciálne nástroje a veľa sily. Existujú však alternatívne spôsoby riešenia starého pňa, vďaka čomu vyzerajú atraktívnejšie.

Reklamy

Z pňa sa môže stať skvelý prírodný záhon, najmä ak je už dutý. Musíte ho iba zasypať zeminou a do pňa zasadiť svoju zeleň alebo kvety alebo dokonca bylinky.

V prípade, že ešte nie je dutý, môžete v ňom pomocou kladiva a dláta vyrezať dieru a vytvoriť tak improvizovaný kvetináč na peň. Aby ste umožnili odvodnenie, môžete preraziť kôru v spodnej časti pňa alebo radšej použiť dobre priepustnú pôdu.

Na zakrytie nepekného pňa môžete použiť mach.

Ak chcete na pni pestovať mach, musel by byť situovaný v tienistom prostredí, pretože mach miluje tieň a vlhkosť. Ak máte vo svojej záhrade ďalšie nepekné prvky, môže vám mach pomôcť aj pri zdobení. Je skvelou alternatívou ku kvetinám a rastlinám, pretože je nenáročný na údržbu a môže žiť mimo slnečného žiarenia.

Zo starého pňa môžete tiež vytvoriť alebo stolovú dosku a použiť ho ako základňu pre váš záhradný stôl.

Medzi ďalšie kreatívne nápady, ako z pahýľa urobiť dekoratívny prvok záhrady, patrí rezbárstvo, ktoré umožňuje výrobu krásnych drevených sôch, malých rozprávkových domov a dokonca aj nábytku.

Inšpirácie ako oživiť váš starý peň si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérií:Zdroj: Pinterest

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Reklamy