Môj sused už roky nevyhadzuje stonky a listy z reďkovky: Odkedy som o tom počula, využívam ich takto aj ja a som nadmieru spokojná!

Nikdy doteraz som nikoho nepočula, že by používal reďkovkové listy. Navyše to dokonca aj predajca na trhu automaticky odtrhne, v lepšom prípade sa spýta, či to potrebujeme a hneď to vyhodí.

Reklamy

Oddnes v takých prípadoch zakývte nesúhlasne s hlavou a povedzte, že stonku aj listy potrebujete : )

Listy reďkovky môžeme použiť minimálne na tri fantastické RECEPTY, ktoré nielenže ukazujú našu kreativitu, ale tiež výrazne podporujú zdravie, pozrime sa na to:

1. Pesto z reďkovkového  listu

Zhromaždite najmenej dva až tri zväzky čerstvých listov reďkovky, dôkladne ich umyte, potom zmiešajte s trochou vlašských orechov, sezamových semienok, olív, cesnaku a olivového oleja, soli a korenia.

Lahodný krém na natieranie sa dá jesť s hriankami a bagetou, ale môže to byť aj špeciálna nátierka na domáce zapekanky .

2. Pikantný šalát

Čerstvé listy nakrájame na prúžky, potom vložíme do šalátovej misy, posypeme strúhaným syrom, nakrájanou uhorkou a čerstvou letnou kapustou, osolíme, potom pridáme kvapku olivového oleja a malé množstvo prírodného jogurtu. Necháme chvíľu odstáť a potom ju zjeme s hriankami.

3. Krémová polievka

Podľa vzoru tradičných krémových polievok môžeme pripraviť aj vynikajúce jedlo z listov reďkovky.

Umyte  porcie listov, nie je potrebné ich rezať, pretože sa aj tak čoskoro rozpadnú, potom ich hoďte do panvice.

Nakrájajte si dva pramene jarnej cibuľky, 2 strúčiky cesnaku, soľ, korenie, potom na ne nalejte trochu olivového oleja a trochu ich osmažte.

Potom nakrájame na 4 kúsky očistených zemiakov, 2 mrkvy a zalejeme ich dostatočným množstvom vody, aby boli zakryté.

Keď sú suroviny uvarené, zmiešame ich od seba, potom ich zalejeme troškou smotany, aby sa dala naberať lyžicou, nie príliš hustej konzistencie. Mňam!

Perfektné, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-szomszedom-soha-nem-dobja-ki-a-retek-szarat-es-levelet-amikor-megtudtam-mire-hasznalja-kovettem-a-peldajat

 

Reklamy