Moja susedka si vykopala jamu a položila na ňu fóliu: O pár hodín jej záhrada vyzerala úplne inak!

Možno máte na záhrade nevyužitý kút a márne ste si lámali hlavu, čo s ním. Ak patríte medzi tých, ktorí vždy túžili po vlastnom jazierku, máme pre vás jednoduchý tip ako si tento sen splniť.

Reklamy

Čo budete potrebovať:

  • lano alebo povraz
  • lopata alebo rýľ
  • záhradnícka fólia
  • filtračné zariadenia s pumpou, a kamene

Ako postupovať:

Najprv si v záhrade alebo na dvore pomocou lana alebo povrazu vytýčte plochu a tvar vášho budúceho jazierka. Lano môžete upevniť, aby tvar zostal bezpečnejšie zachovaný. Keď je tvar jazierka pripravený, môžete začať s kopaním.

Keď máte vykopanú zeminu a jazierko dosahuje hĺbku, ktorú chcete, vyložte ho pevnou záhradnícku fóliou, a to tak, aby fólia nielen pokrývala celý povrch jazierka, ale tak, aby ho presahovala približne o 25 až 30 cm. Teraz môžete vziať hadicu a jazierko začať plniť vodou. Keď hladina dosiahne asi polovičku jazierka, vodu zastavte a dobre vyrovnajte a vyhlaďte fóliu po celom obvode jazierka.

Teraz zostavte filtračné zariadenie. Časť s pumpou umiestnite doprostred jazierka a pokračujte v napúšťaní vodou.

Keď je jazierko napustené, je potreba zaťažiť fóliu pozdĺž brehu jazierka, a to najlepšie kameňmi, ktoré budú nielen funkčné, ale aj dekoratívne.

Zvyšok už záleží na vašej fantázii. Dajte nám vedieť v komentároch, či ste to vyskúšali!

Zdroj: Instructables.com

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Reklamy