Pri bolestiach hrdla, zápaloch ďasien a pri množstve ďalších iných chorôb: Lacný všeliek z Vašej kuchyne!

Soľ sa väčšinou používa na dochucovanie, ale stojí za to spoznať aj jej liečivý účinok.

Reklamy

Ak bojujeme s bolesťami hrdla, prechladnutím, upchatím nosa alebo nepríjemnými pocitmi spôsobenými uštipnutím hmyzom, bude Vám stačiť iba trochu soli.

Chlorid sodný alebo kuchynská soľ je jedným z našich najdôležitejších korenín. Nie je vôbec nezdravé, musíme ho len správne používať.

Viaže vodu v našom tele, reguluje funkciu tekutín medzi bunkami, nervovým a svalovým systémom a tiež zohráva úlohu pri vstrebávaní minerálov a stopových prvkov. Jeho priaznivé účinky sú známe už v staroveku..

Proti angíne

Kloktanie slanou vodou zmierňuje zápal a odstraňuje bolesť. Pôsobí antivírusovo a antibaktericídne.

Polovicu čajovej lyžičky soli rozpustite v 200 ml horúcej vody. Kloktajte slanou vodou niekoľkokrát denne, kým problém nezmizne. Ak bolesť neustupuje, trvá dlhšie ako tri dni a je sprevádzaná vysokou horúčkou, vyhľadajte odborného lekára.

Zápal ďasien

Ak sú naše ďasná červené, opuchnuté a pri čistení zubov krvácajú, znamená to, že máme zápal ďasien. Každú noc rozpustite lyžičku soli v 100 ml teplej vody. Ak problém nezmizne do týždňa, dávka sa má zvýšiť. Lyžičku soli rozpustite v 200 ml vody. Každú noc prepláchnie śta aspoň minútu.

Uhryznutie hmyzom

Ak vás uhryzla včela alebo iný hmyz, uhryznutie zmiernite trochou soli. Miešajte s vodou a naneste soľnú pastu na žihadlo, potom po zaschnutí zotrite.

Pre maximálny účinok je možné do soľnej hmoty pridať aj trochu sódy bikarbóny.

Alergia

Ak niekto bojuje s upchatým nosom s alergickými problémami, môže byť skvelým riešením na obnovenie zdravia slizníc slaná voda.

Pol čajovej lyžičky soli rozpustite v 200 ml vody izbovej teploty.

Pridajte 2-3 kvapky soľného roztoku do každej nosovej dierky, nechajte ich chvíľu stáť a potom ich vyfúknite.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/torokfajasra-inygyulladasra-es-mas-betegsegekre-igy-hasznald-a-sotl

 

Reklamy