Škorica, fantastický bojovník proti rakovine, zlému cholesterolu, bolesti zubov, artritíde, nachladnutiu a mnoho ďalších: Pri správnom použití je ako liek!

Dobre chutiace korenie s jemnou vôňou je už dlho známe a často používané, ako kuchynské korenie.

Reklamy

Pozoruhodné sú tiež jeho vedecky dokázané zdravotné prínosy.

Štúdie napríklad preukázali, že môže pomôcť telu udržiavať rovnováhu sacharidov / cukrov. Škorica má vďaka trom proteínom podobný účinok ako inzulín.

Iba štvrtina čajovej lyžičky škorice denne môže tiež znížiť riziko vzniku metabolického syndrómu o 10 až 30 percent. Je tiež známe, že má zažívacie účinky, stimuluje chuť do jedla a posilňuje žalúdok.

Poznáme tri druhy škorice. Najkvalitnejšia je Ceylon, potom čínska a nakoniec malabarská škorica.

V článku kanadského týždenníka World News sa spomínajú nasledujúce choroby, ktoré je možné úspešne vyliečiť zmesou škorice a medu.

Ochorenie srdca

Zmiešaný med a škorica, konzumované ráno namiesto džemu. Znižuje hladinu cholesterolu v srdci a krvných cievach, chráni pred infarktom. Tí, ktorí si tým už prešli, môžu ďalšiemu zabrániť pravidelnou konzumáciou.

Med a škorica obnovujú vaskulárnu elasticitu, zmierňujú dýchavičnosť a zintenzívňujú tep.

Artritída

Pre tých, ktorí trpia týmto ochorením, zmiešajte 2 lyžice medu a 1 čajovú lyžičku škorice denne v pohári teplej vody – ráno a večer. Ak tento nápoj konzumujete pravidelne, môžete sa dokonca zbaviť chronickej artritídy.

Z 200 pacientov, ktorí sa zúčastnili experimentov na univerzite v Kodani, 73 úplne zmiernilo bolesť. Do mesiaca boli pacienti, ktorí sa nemohli pohybovať, schopní bez bolesti chodiť.

Zápal močového mechúra

2 lyžice medu a 1 lyžicu škorice rozpustite v pohári vlažnej vody. Konzumácia nápoja môže eliminovať zápal močového mechúra a močovodov.

Nadúvanie

Štúdie v Indii a Japonsku preukázali, že med a škorica zabraňujú tvorbe plynov v tráviacom procese.

Imunitný systém

Denná konzumácia medu a škorice posilňuje imunitný systém, chráni ľudské telo pred vírusmi a baktériami, predchádza vírusovej infekcii. Med má vysoký obsah železa a vitamínov a jeho pravidelná konzumácia posilňuje biele krvinky v boji proti vírusom a baktériám.

Cholesterol

Zníženie vysokej hladiny cholesterolu – 10% za dve hodiny – sa dosiahlo u pacientov, ktorí vypili 2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice rozpustené v 2 dl teplej vody. Použitím tejto metódy trikrát denne sa vylieči aj pacient s chronicky vysokým cholesterolom. Doterajšie štúdie preukázali, že samotný pôvodný med pri každodennej konzumácii zabraňuje zvýšeniu hladiny cholesterolu.

Bolesť zubov

Na boľavý zub by sa mala dať trikrát zmes jedného dielu škorice a 5 dielov medu a bolesť zmizne.

Kožné choroby

Med a škorica sa môžu používať na všetky typy dermatitíd. Aj na ekzém a pásový opar. Naneste hmotu na poškodenú pokožku.

Prechladnutie:

Tí, ktorí majú bežné prechladnutie, by mali tri dni konzumovať 1/4 lyžice škorice zmiešanej s 1 lyžicou vlažného medu. Môže liečiť prechladnutie, chronický kašeľ a čistí priedušnice a priedušky.

Žalúdok

Med a škorica odrážajú žalúdočné ťažkosti a chránia pred žalúdočnými vredmi. Konzumácia jednej polievkovej lyžice škorice a 2 polievkových lyžíc medu pred jedlom zabráni tvorbe nadmernej žalúdočnej kyseliny aj po ťažších jedlách.

Strata váhy

Každé ráno vypijú malú šálku škoricového medu 1/2 hodiny pred raňajkami (nalačno) a večer pred spaním. Chudnutie sa dá dosiahnuť pravidelnou konzumáciou.

Chrípka

Španielski vedci dokázali, že med obsahuje prírodné látky, ktoré ničia kmene chrípky.

Vred

V troch lyžiciach medu rozmiešajte jednu lyžicu škorice. Výsledná hmota sa má aplikovať na vred pred spaním a ráno sa umyje teplou vodou. Po týždni liečby vred zmizne.

Dlhý život

Pravidelná konzumácia medu a škoricového čaju môže znížiť ťažkosti spojené so starobou. 4 lyžice medu a 1 lyžica škorice by sa mali variť na 3 pohároch vody. Odporúča sa piť 1/4 šálky tohto čaju 3 krát denne.

Rakoviny

Posledný výskum v Japonsku a Austrálii ukázal, že rakovina kostí, žalúdka a čriev sa dá účinne liečiť. Ľudia s týmito chorobami by mali konzumovať jednu lyžicu medu a jednu lyžicu škorice trikrát denne po dobu jedného mesiaca.

Chronická únava

Cukor obsiahnutý v mede pomáha udržiavať fyzickú zdatnosť. Starší pacienti, ktorí konzumovali med a škoricu v pomere 1: 1, boli pohyblivejší.

Doktor Milton, ktorý uskutočnil tento výskum, tvrdí, že lyžica medu a čajová lyžička škorice sa zmiešajú vo vode a konzumujú sa niekoľkokrát denne, hlavne však po 15. hodine.

Pach z úst

Nepríjemnému dychu sa dá zabrániť ranným vypláchnutím ústnej dutiny medom a škoricou zmiešanou s teplou vodou.

Poskytuje svieži dych po celý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: pozitivnap.hu

 

Reklamy