Stačia vám len tieto tri ingrediencie a vytvoríte fantastickú maškrtu: Blesková príprava!

Dnes sme si pre Vás pripravili výborný a bleskový recept na sladkú dobrotu, na ktorú budete potrebovať len 3 ingrediencie.

Pripravte si túto pochúťku a uvidíte, že si ju zamilujete.

Reklamy

Chutí doslova famózne!

Nebudete ľutovať! Ak by ste si nevedeli rady, na konci článku nájdete video recept.

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:

  • 200 gramov sušeného mlieka
  • 250 gramov kondenzovaného mlieka
  • 180 gramov čokolády

Takto budeme v recepte postupovať:

  1. Vytvoríme si cesto na mliečne guličky. V stredne veľkej mise zmiešame 200 gramov sušeného mlieka s 250 gramami kondenzovaného mlieka.
  2. Obe ingrediencie miešame spočiatku opatrne, aby ste zabránili vysypaniu sušeného mlieka mimo misy. V miešaní pokračujeme tak dlho, pokiaľ nedocielime vláčnu a kompaktnú hmotu (na dotyk zostane lepivá, preto cesto spracovávame výhradne vareškou ).
  3. Keď budeme mať cesto hotové, dáme ho bokom. Vezmeme pripravenú čokoládu (najlepšie horkú), ktorú nalámeme na menšie kúsky a vo vodnom kúpeli ju rozpustíme
  4. Kým sa čokoláda úplne rozpustí, pripravíme si väčšiu tácku či menší plech, ktorý vyložíme potravinovou fóliou. Menšiu časť rozpustenej čokolády potom vylejeme priamo na fóliu as pomocou stierky ju rovnomerne rozotrieme.
    Na takto pripravený podklad následne skladáme rôzne veľké guličky , ktoré vytvarujeme z pripraveného cesta. Aby sa vám s cestom dobre pracovalo, potrieme si ruky trochou oleja – cesto tak nebude lepiť.
  5. Keď budeme mať celú plochu rozotrenej čokolády pokrytú guličkami, prelejeme ich zvyškom rozpustenej čokolády. Dáme ho na hodinu do mrazničky, aby stuhol. Po hodine ho môžeme vybrať, odoberieme z neho potravinovú fóliu a nakrájame.

Sledujte video recept:

Mňam!

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: youtube.com/ Zdravo a chutne

 

Reklamy