Stačilo, aby som začala jesť zázvor každý deň a už po necelom mesiaci som videla tieto pozitívne výsledky: Ďakujem za tento tip!

Zázvor je hotový zázrak, pretože má veľa pozitívnych prínosov pre naše zdravie. Či už je čerstvý, sušený, mletý ​​alebo vo forme kapsúl, stojí to za to, aby sa stal Vaším každodenným spoločníkom.

Reklamy

Vďaka obsahu gingerolu a ďalším antioxidačným zlúčeninám hrá zázvor okrem kuchynského použitia tiež dôležitú úlohu v prírodnej medicíne.

Pozrime sa, na  8 pozitívnych účinkov, ktoré sa dostavia veľmi rýchlo, ak so zázvorom začneme 🙂

1 # Posilňovač imunitného systému

Ak je imunitný systém slabý, telo sa nemôže brániť. Je dokázané, že zázvor posilňuje imunitný systém a zmierňuje nástup choroby.

2 # Stimuluje chudnutie

Bohužiaľ, kvôli stravovacím návykom súčasnej doby je stále viac ľudí obéznych. Jediným bezpečným riešením je vedomý životný štýl, ktorý by mal zahŕňať aj využitie rastlinných aktívnych zložiek. Zázvor pomáha procesu chudnutia u ľudí s nadváhou a obezitou.

3 # Potláča nevoľnosť a zvracanie

Používa sa veľmi dlho na zmiernenie nevoľnosti a zvracania. Je tiež užitočný na zmiernenie nevoľnosti a zvracania po operácii.

4 # Prevencia cukrovky

Výskum ukázal, že pravidelná konzumácia zázvoru (2 g zázvorového prášku denne) u diabetikov 2. typu pomáha regulovať a znižovať hladinu cukru v krvi nalačno.

5 # Zmierňuje menštruačné kŕče

Ženy, ktoré pociťujú menštruačné kŕče, zvyčajne na začiatku cyklu užívajú lieky proti bolesti na zmiernenie bolesti. Podľa kardiológa Jacquesa Blanchera môže zázvorový prášok vyvolať minimálne rovnaký účinok ako napr. iburprofén navyše nemá žiadne vedľajšie účinky..

6 # Chráni kardiovaskulárne zdravie

Je všeobecne uznávanou skutočnosťou, že strava bohatá na nasýtené tuky zvyšuje hladinu zlého cholesterolu (LDL) v krvi, čo zvyšuje riziko kardiovaskulárnych chorôb.

Výskum ukazuje, že zázvor dokáže znížiť hladinu LDL.

7 # Zlepšuje trávenie

Či už je to zápcha alebo nadúvanie, zázvor pomáha zmierniť tieto sťažnosti. Tiež stimuluje vylučovanie žlče a vo výsledku podporuje trávenie tukov.

8 # Pomáha pri astme a iných ochoreniach dýchacích ciest

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

POZOR!!!

Neodporúča sa pre tehotné ženy, ľudí s ochorením krvi a žlče.

zdroj: www.tudasfaja.com/fogyassz-gyombert-minden-nap-8-dolog-fog-tortenni/

Mohlo by Vás zaujímať:

Nadýchanejšie buchty sme veľmi dlho nejedli! Chutia dokonale!

Čokoládové rezy s nadýchaným cestom a jemným vanilkovým krémom: Chutia úžasne!

 

Reklamy