Tip na dizajnový koberček zo starých riflí od pani Natálie! „Keď som vyrobila svoj prvý, okamžite som dostala ďalšiu objednávku!“

Neviete, čo s kopou starých a deravých riflí, ktoré vám len tak ležia a zapadajú prachom v skrini? Čo tak si z džínsov vyrobiť praktický koberec na oživenie vášho interiéru?

Reklamy

Na konci článku na vás čaká aj video s názorným príkladom vytvorenia tohto koberca od autorky nápadu. Takže sa môžete tešiť!

V prvom rade vytiahneme zo skrine najširšie nepotrebné rifle, aké nájdeme, a odstrihneme z nich nohavice. Ďalej nožičky prekrojíme na polovicu a odstránime zošité švy. Teraz tieto kúsky látky na chvíľu odložte. Nájdite malé kúsky rifloviny a nakreslite na ne rovnako veľké kruhy. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob je ale pomocou šablónového pravítka, ktoré je možné kúpiť za pár centov v každom papiernictve.

Ďalej je potrebné vyrezať kruhy. A aby proces nezaberal celý deň, môžete deti zapojiť do tejto jednoduchej činnosti a vymyslieť im tak aktivitu.

Keď sú kruhy hotové, prechádzame k príprave základne. Šité predtým odložené nohavice spolu zošite do jedného širokého obdĺžnika. A potom pomocou nožníc dáme jeho okrajom zaoblený tvar.

Ďalej pripevníme kruhy k základom a položíme ich jeden na druhého vo vzdialenosti do 1 cm Začneme od samého okraja koberca a pohybujeme sa v kruhu.

Opakujeme predchádzajúci krok a vyložíme druhý, tretí a štvrtý riadok.

Na konci zostáva len urobiť posledné lemovanie s kruhmi vo vnútri, aby všetko vyzeralo úhľadne.

A tu je video-návod od Natálie. Ak sa pozriete na kanál remeselníčky, môžete nájsť oveľa viac variácií rifľových kobercov. Určite sa rozhliadnite a vyberte ten, ktorý vás najviac osloví.

Prajeme vám veľa šťastia vo vašej tvorivosti a krásny deň! Neváhajte sa pochváliť výsledkami svojej práce v komentároch. Budeme radi, keď uvidíme vaše úžasné výrobky.

Zdroj: takprosto.cc

Reklamy