Toto je 5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť po jedle: Dokáže Vám to spôsobiť tieto nepríjemné komplikácie!

Vedeli ste, že jesť tesne pred spaním je veľmi škodlivé? Ak nechcete zbytočne priberať, je dobré si to začať uvedomovať!

Reklamy

Nasleduje niekoľko škodlivých návykov, ktorých by ste sa tiež mali zbaviť a keď už nie úplne ale aspoň ich nerobte po jedle!

Nefajčite niekoľko hodín po jedle.

Nikotín viaže kyslík, takže budete mať oveľa ťažšie trávenie a rakovina sa vyvinie skôr. Fajčenie po jedle je ako fajčenie 10 cigariet naraz.

Nejedzte ovocie bezprostredne po jedle. Ovocie jedzte vždy pred jedlom, pretože to výrazne spomalí vaše trávenie. Ovocie môže po zmiešaní so skonzumovaným jedlom iniciovať rôzne fermentačné procesy a tiež spomaliť vstrebávanie živín.

Je potrebné dbať na to, aby medzi konzumáciou ovocia a jedlom zostala aspoň 1 hodina. Ak budete jesť ovocie po jedle, môže sa objaviť pálenie záhy, nadúvanie a tráviace problémy.

Nespite bezprostredne po jedle. A vo väčšine prípadov to bohužiaľ robíme, aj keď je to nesprávne.

Ak ideme spať bezprostredne po jedle, nestrávené jedlo môže spôsobiť zápal v črevnom trakte a môže tiež spomaliť trávenie.

Po jedle sa nesprchujte!

Horúci kúpeľ alebo sprcha síce zlepší krvný obeh v končatinách, ale bude mať negatívny vplyv na prekrvenie žalúdka a spomalí trávenie.

V dôsledku toho môžete dokonca vyvinúť bolesť brucha.

Čaj konzumovaný po jedle na seba viaže vstrebávanie bielkovín a stáva sa tak ťažko stráviteľným. Odporúča sa počkať hodinu po jedle a až potom piť čaj.

zdroj: www.tudasfaja.com/5-dolog-amit-soha-nem-szabad-megtenni-eves-utan-a-4-rendkivul-fontos-ha-nem-akarsz-bajt-magadnak

 

Reklamy