Toto je 8 neobvyklých ale skutočne ÚČINNÝCH použití škorice, o ktorých sa nehovorí: TAKTO Vám dokáže pomôcť!

Špeciálna aróma škorice v nás môže vyvolať veľa pekných spomienok. Je hlavne nevyhnutnou prísadou do koláčov a dezertov, ale používa sa napríklad aj na parfumovanie miestností.

Reklamy

Toto špeciálne korenie však dokáže oveľa viac….

Pozrime sa na 8 neobvyklých použití.

1. Prechladnutie

Ak máte pocit, že na Vás niečo lezie, pripravte si efektnú škoricovú zmes. Jeden a pol hrnčeka vody privedieme do varu, vmiešame pol lyžičky mletej škorice, necháme 15 minút odstáť. Keď je instantný škoricový čaj hotový, vypite ho.

2. Prírodný dezodorant

Tu by ste mali použiť tyčinky škorice, niekoľko z nich dať do misky a potom nechať vôňu naplniť miestnosť.

Škorica má inak antibakteriálny účinok, takže tiež zvyšuje kvalitu vnútorného vzduchu. Perfektné je tiež vložiť škoricovú tyčinku do malého hrnca s vodou a nechať ju dusiť 30 minút,

3. Stimuluje trávenie

Konzumácia škorice je skvelý spôsob, ako stimulovať trávenie. Korenie reguluje hladinu cukru v krvi, takže sa oplatí vmiešať si ho do rannej kávy. Má to veľký efekt.

4. Zlý dych

Nikdy nie je dobré mať nepríjemný dych, najmä ak sa práve chystáte na rande. Esenciálny olej v škorici pomáha zabíjať nepríjemne páchnuce baktérie a dokonca zabraňuje zápalu ďasien.

Dve kvapky škoricového éterického oleja, ktoré sa užívajú vnútorne, dajte na lyžicu kokosového oleja a prehltnite, predtým ale zmes rozotrite po celých ústach.

5. Zabráňte cukrovke 2. typu

Tí, u ktorých sa už ochorenie prejavilo, môžu udržiavať hladinu cukru v krvi na normálnej úrovni pomocou škorice a tiež chrániť pred inzulínovou rezistenciou.

6. Vyháňa hmyz

Ak si potrieme pokožku škoricou, komáre Nás budú obchádzať a ak posypeme miesta, kde chodia mravce, zbavíte sa ich.

7. Antidepresívum

Škorica tiež dobre ovplyvňuje našu náladu. Po prvé, samotná vôňa je elektrizujúca, evokuje intímne vianočné chvíle a odborníci tvrdia, že zabíja aj niektoré baktérie, ktoré majú niečo spoločné s depresiou.

Takže nabudúce, keď nás premôžu depresívne myšlienky. vieme, čo robiť…

8. Zabíja plesne na nechtoch

Zbaviť sa nechtovej plesne nie je ľahké, ale ak budete pravidelne infikované nechty ráno a večer mazať škoricovým éterickým olejom, problém čoskoro zmizne.

Na pravidelné ošetrenie nechtov si môžeme pripraviť zmes éterického oleja, epsomskej soli a vody,  bude sa hojiť ešte rýchlejšie.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: tudasfaja.com/8-szokatlan-felhasznalasi-modja-a-fahejnak-amirol-eddig-senki

 

Reklamy