Toto leto si už konečne urobím zásoby na celý rok: Stačí ju iba natrhať, vysušiť a takto skvele dokáže pomôcť!

Púpava lekárska je jednou z najsilnejších čistiacich rastlín, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny a prebytočnú vodu z tela.

Reklamy

Pri konzumácii v podobe čaju čistí krv a stimuluje detoxikačné funkcie pečene. Vďaka tomu sa pokožka tiež čistí a začína sa hojiť.

Vďaka svojmu detoxikačnému účinku môže čaj z púpavy pomôcť pri liečbe mnohých chorôb.

Môže sa použiť na liečbu miernejších aj závažnejších stavov pokožky. Čaj je možné nanášať aj zvonka prostredníctvom zábalov.

Pomáha s týmito zdravotnými neduhmi:

  • Akné;
  • Červené škvrny na tvári (kuperóza);
  • Podráždenie kože;
  • Ekzém;
  • Kŕčové žily;
  • Lišaj;
  • Škvrny na tvári;

Na liečbu kuperózy (alebo ružovky) je možné púpavový čaj aplikovať lokálne na postihnutý povrch kože alebo ho vypiť.

Couperóza je tvorba červených škvŕn na koži, najmä na tvári, spôsobená rozšírením krvných ciev.

Na prípravu čaju použite 4 – 10 g sušených listov púpavy v 150 ml vody. Nechajte ostáť 10 minút a potom prefiltrujte. Tento lektvar pite trikrát denne plný pohár. Môže sa však tiež použiť na umývanie postihnutých povrchov pokožky.

Existujú aj iné spôsoby prípravy čaju z tejto rastliny: 250 ml vody priveďte do varu s 1 – 2 čajovými lyžičkami sušeného prášku z koreňa púpavy lekárskej (môžete ho pripraviť napríklad aj v elektrickom mlynčeku na kávu).

Varte 5-10 minút, potom prefiltrujte. Konzumujte ho 1 – 2 šálky denne.

S týmto odvarom si môžeme umyť aj oči zvonku a vlasy.

1 šálku (250 ml) vody priveďte do varu s 3 – 5 g sušených rastlín. Nechajte 10 minút prevrieť, potom odvar dvakrát preceďte a pridajte pol čajovej lyžičky soli.

Postihnuté miesto pokožky umyte vatovým tampónom. Tiež z 3 – 5 g púpavy a 250 ml vody môžete pripraviť čaj, ktorý sa varí 5 – 10 minút, z ktorého vypite 3 šálky denne.

Môžeme tiež extrahovať šťavu čerstvú z koreňa púpavy a umyť si ňou pokožku. Potom pokožku očistite trochou púpavového čaju.

Čaj je možné použiť dokonca aj do kúpeľa (sedací alebo stojací kúpeľ).

Listy púpavy sa posekajú na doske na krájanie a používajú sa na pokrytie postihnutých povrchov kože.

Môžete tiež urobiť kompresiu so šťavou extrahovanou z koreňa kvetu. Korene sú posekané a potom zaparené na troche kyslej smotany.

Aplikujte tento obklad na boľavé miesta a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Táto metóda sa môže používať každý deň, kým bolesť úplne nezmizne.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-pitypang-tea-tisztitja-a-bort-eltunteti-a-foltokat-szeploket-pattanasokat-de-mas-borbetegseget-is-gyogyit

 

Reklamy