Toto sa bude na zimu hodiť: Takto si pripravíte domácu zmes, ktorá odstraňuje kašeľ, prečisťuje pľúca, upokojuje nervový systém a je plná vitamínov!

Ananás je ovocie obdarené fantastickými účinnými látkami, akže sa ho oplatí konzumovať nielen pri maškrtení, ale aj keď ste obklopení chorobami.

Reklamy

Jednou z najdôležitejších bioaktívnych látok prítomných v ananáse je bromelaín. Tento enzým je skvelý na zmiernenie zápalov, ochranu pred chorobami kĺbov, rakovinou a srdcovými problémami, ale tiež zlepšuje trávenie a zmierňuje bolesti hrdla.

Liečivý enzým sa nachádza vo vnútri ovocia, v semienku, ktoré je dosť tvrdé, takže najlepší spôsob je rozdrviť celý ananás do robotického stroja. Varenie nie je dobré riešenie, pretože teplom sa z ovocia odparujú prospešné látky.

Je dôležité si uvedomiť, že ananás obsahuje aj veľa a ďalších vitamínov C, A a B, draslík, vápnik, horčík a betakarotén. Vieme, že vitamín C je veľmi silný antioxidant, ktorý náš imunitný systém potrebuje, aby sa vedel chrániť pred útokmi patogénov.

Draslík a horčík sú veľmi dôležité pre správne fungovanie nervového systému a svalov. Draslík zohráva úlohu aj v prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

Vynikajúci je aj obsah železa a mangánu v ananáse, ktoré telo tiež potrebuje pre správne fungovanie.

Ananás môže tiež potlačiť kašeľ neutralizáciou vírusov, ktoré spôsobujú zápal v protiprúdových systémoch.

Recept na výrobu ananásového sirupu:

Aby sme sa ľahko dostali cez bolesť hrdla a kašeľ.

Budeme potrebovať:
  • 1 hrnček nasekaného ananásu
  • ¼ hrnčeka čerstvej citrónovej šťavy
  • ½ lyžice strúhaného čerstvého zázvoru
  • 1 lyžica medu
  • ½ lyžičky kajenského korenia

Takto budeme postupovať:

Všetko, čo musíme urobiť, je rozmixovať všetky ingrediencie v mixéri. Výsledná zmes by sa mala piť 3 krát denne v dávke 1/4 hrnčeka. Zvyšné množstvo môžete bezpečne skladovať v chladničke.

Máme hotovo.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/megszunteti-a-kohogest-kipucolja-a-tudot-nyugtatja-az-idegrendszert-tele-van-vitaminnal-tudod-mi-ez.

 

Reklamy