Toto sa stalo s mojim telom po 30-dňovej zázvorovej kúre: Je to skutočný poklad ak viete, ako na to!

Zázvor je hotový zázrak, pretože má veľa pozitívnych prínosov pre naše zdravie. Či už je čerstvý, sušený, mletý ​​alebo vo forme kapsúl, stojí to za to, aby sa stal Vaším každodenným spoločníkom.

Reklamy

Vďaka obsahu gingerolu a ďalším antioxidačným zlúčeninám hrá zázvor okrem kuchynského použitia tiež dôležitú úlohu v prírodnej medicíne.

Pozrime sa, na  8 pozitívnych účinkov, ktoré sa dostavia veľmi rýchlo, ak so zázvorom začneme 🙂

1 # Posilňovač imunitného systému

Ak je imunitný systém slabý, telo sa nemôže brániť. Je dokázané, že zázvor posilňuje imunitný systém a zmierňuje nástup choroby.

2 # Stimuluje chudnutie

Bohužiaľ, kvôli stravovacím návykom súčasnej doby je stále viac ľudí obéznych. Jediným bezpečným riešením je vedomý životný štýl, ktorý by mal zahŕňať aj využitie rastlinných aktívnych zložiek. Zázvor pomáha procesu chudnutia u ľudí s nadváhou a obezitou.

3 # Potláča nevoľnosť a zvracanie

Používa sa veľmi dlho na zmiernenie nevoľnosti a zvracania. Je tiež užitočný na zmiernenie nevoľnosti a zvracania po operácii.

4 # Prevencia cukrovky

Výskum ukázal, že pravidelná konzumácia zázvoru (2 g zázvorového prášku denne) u diabetikov 2. typu pomáha regulovať a znižovať hladinu cukru v krvi nalačno.

5 # Zmierňuje menštruačné kŕče

Ženy, ktoré pociťujú menštruačné kŕče, zvyčajne na začiatku cyklu užívajú lieky proti bolesti na zmiernenie bolesti. Podľa kardiológa Jacquesa Blanchera môže zázvorový prášok vyvolať minimálne rovnaký účinok ako napr. iburprofén navyše nemá žiadne vedľajšie účinky..

6 # Chráni kardiovaskulárne zdravie

Je všeobecne uznávanou skutočnosťou, že strava bohatá na nasýtené tuky zvyšuje hladinu zlého cholesterolu (LDL) v krvi, čo zvyšuje riziko kardiovaskulárnych chorôb. Výskum ukazuje, že zázvor dokáže znížiť hladinu LDL.

7 # Zlepšuje trávenie

Či už je to zápcha alebo nadúvanie, zázvor pomáha zmierniť tieto sťažnosti. Tiež stimuluje vylučovanie žlče a vo výsledku podporuje trávenie tukov.

8 # Pomáha pri astme a iných ochoreniach dýchacích ciest

9 # Pomáha pri liečbe rakoviny

Vedci nedávno skúmali 6-gingerol , zlúčeninu, ktorú obsahuje zázvor. Tvrdia, že táto zlúčenina môže ponúkať protirakovinové vlastnosti, pretože sa zistilo, že inhibuje delenie a množenie rakovinových buniek.

Ďalej sa pozorovalo, že táto zlúčenina inhibuje angiogenézu nádorov.

10 # Znižuje zlý cholesterol

Môže pomôcť metabolizovať tuky a znížiť hladinu tukov v krvi. Jedna štúdia zistila, že tí, ktorí merali vyššie hladiny lipidov a konzumovali 45 g zázvoru denne počas 45 dní, mali po experimente významne nižšie hladiny zlého cholesterolu a triglyceridov ako v kontrolnej skupine, ktorá zázvor nekonzumovala.

11 # Podporuje zdravie mozgu

Spotreba zázvoru môže tiež zlepšiť kognitívne funkcie, pretože znižuje zápal a oxidačný stres v mozgu.

Lekári sa domnievajú, že zázvor by mohol byť potenciálnou prírodnou liečbou a prevenciou Alzheimerovej choroby a mnohých ďalších neurodegeneratívnych porúch.

Niekoľko štúdií preukázalo, že 800 mg zázvoru denne zlepšovalo pozornosť a pamäť u žien v strednom veku už počas 8 týždňov užívania.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Konzumácia:

Aby sme všetky jeho výhody využili čo najlepšie, musíme do našej každodennej stravy zahrnúť aj konzumáciu zázvoru. Napríklad zázvorom dochuťte šaláty, mäso alebo dezerty alebo nápoje.

Môžete si tiež pripraviť zázvorový čaj , ktorý sa ráno oplatí piť nalačno.

Najskôr šálku vody dajte zovrieť, potom pridajte 4-6 tenkých plátkov surového zázvoru.

Potom varíme 15 minút. Zalejeme čajom a dochutíme medom.

POZOR!!!

Neodporúča sa pre tehotné ženy, ľudí s ochorením krvi a žlče.

zdroj: www.tudasfaja.com/fogyassz-gyombert-minden-nap-8-dolog-fog-tortenni

 

Reklamy