Toto sú tajné triky od susedky záhradkárky: Vďaka nim mám vždy úžasnú úrodu!

Mnoho ľudí sníva o krásnej zeleninovej záhrade. Aby sa sen stal skutočnosťou, stačí sa chytiť správnych rád, zasadiť, starať sa, vytrvalo vytrhať.

Reklamy

Tu je niekoľko užitočných tipov od susedky záhradkárky, ktoré vám pomôžu mať krásnu a zdravú záhradu.

1. Kyselina boritá

-veľmi dobrá výživa pre paradajky, uhorky, tekvicu, baklažán. Podporuje kvitnutie, chráni pred rastom húb a tiež pred poškodením spôsobeným horúčavami.

Postup:

  • Zmiešajte 2 gramy kyseliny boritej s pol litrom prevarenej vody, potom pridajte 10 litrov horúcej vody. Týmto zavlažujme.

2. Glukóza a vitamín B.

Z týchto 2 prísad je možné pripraviť roztok vhodný na výživu vonkajších aj vnútorných rastlín.

Postup:

  • Do 5 litrov vody pridajte 5 ml dextrózy a 1 ml vitamínu B1. Naše rastliny zalievame 5 – 6-krát za dva týždne, kým nevyčerpáme zmiešané množstvo.

3. Hnedé mydlo na pranie

-100 litrov vody vyžaduje 100 gramov, ale samozrejme je možné túto dávku znížiť dodržaním správneho pomeru. Môžeme ho použiť na naše kvitnúce a zelené rastliny, ale aj na umývanie ovocných stromov a kríkov.

Na jar týmto roztokom umyjeme kvetináče, aby sme sa ľahko zbavili plesní a infekcií.

4. Horčičný prášok

– zmiešane s vodou a môžeme výsledným roztokom umyť okná skleníka, môžeme umyť naše sklenené vázy, naše sklenené nádoby, v ktorých sme pestovali výhonky.  Postrek zároveň funguje perfektne na slimáky,

5. Jedlá sóda

-Odporúča sa proti plesniam. 1 lyžicu sódy bikarbóny rozpustite v 4 litroch vody, pridajte pol lyžice čistiaceho prostriedku na riad, potom ingrediencie dobre premiešajte. Polievajte týmto roztokom raz týždenne.

Na zavlažovanie hrozna odporúčame rozpustiť 75 gramov sódy bikarbóny v 10 litroch vody.

6. Jód

Pred kvitnutím jahody zalejte týmto roztokom. Stimuluje rast jahôd a chráni ho pred škodcami. 5 až 10 kvapiek jódu rozpustite v 10 litroch vody.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/titkos-kert-gondozasi-trukkok-amik-aranyat-ernek-es-sokan-nem-ismerik-oket

Vyskúšajte:

Cesnaková omáčka od strýka krčmára

Syrové tyčinky pripravené za 30 minút 

Reklamy