Toto všetko dokážu obyčajné jahody s Vaším telom: Chutia báječne a pre zdravie sú vždy skutočným zázrakom!

Jahody sú lahodné, červené, chutné a žiaduce ovocie, ktoré si môžeme na jar a v polovici leta vychutnať podľa svojich predstáv.

Reklamy

Málokto však pozná jeho zázračnú moc, hoci jej má naozaj veľa!

Takto prospešné sú pre naše zdravie:

Čistenie krvi

Jedným z najznámejších účinkov jahôd v našom tele je čistenie krvi. Vďaka svojej pravidelnej konzumácii znižujete hladinu cholesterolu, zabraňuje ukladaniu tukov a vďaka účinku rozpúšťajúcemu soľ sa naštartujú čistiace procesy oveľa rýchlejšie ako bez neho.

Preto môžu byť vynikajúce na detoxikáciu na jar a začiatkom leta.

Proti chorobám

Konzumáciou jahôd môžeme znížiť pravdepodobnosť vzniku cievnych chorôb, takže znižujú riziko vzniku rôznych srdcových chorôb, kalcifikácií mozgu alebo dokonca rakovine. Je tiež užitočnou potravinou pre zápal spojivového tkaniva, močového mechúra, obličiek alebo pečene a obzvlášť sa odporúča v období rekonvalescencie.

Výkyvy nálad
Konzumácia jahôd sa tiež často odporúča ľuďom s psychickými problémami. Zlepšujú melanchóliu a môže byť tiež účinné pri zastavení nástupu depresie.

Je dôležité, aby ste ich konzumovali vždy čerstvé, pretože fermentačné procesy, ktoré sa začínajú v dôsledku semien alebo pridaného cukru alebo medu, zhoršia ich účinok. Sladká chuť a dobrý pocit z čerstvého ovocia tiež veľmi pomáhajú zlepšiť náladu.

Chudnutie

Na jar je málokto spokojný so svojím telom a s blížiacim sa obdobím bikín už nie je možné schovať kilogramy nabraté, ktoré sme schovali pod zimné oblečenie. Jahody sú vynikajúce: obsahujú veľmi málo kalórií, takže ich môžeme skonzumovať takmer v akomkoľvek množstve a tiež to spôsobujú pocit sýtosti, čo znamená, že nebudeme dlho hladní.

Na starostlivosť o pleť

Jahodami je možné ošetriť prakticky všetky typy pleti, rozdiel je iba v tom, že zábal je potrebné pripraviť pridaním rôznych materiálov.

Iba jahodová dužina sa najlepšie odporúča pre mastnú pleť náchylnú na akné, zatiaľ čo pri zmiešaní s kyslou smotanou, krémom a prípadne medom môže byť užitočným výživným prostriedkom pre suchú a normálnu pokožku. Je to tiež vynikajúci píling, ale po použití sa oplatí použiť hydratačný krém.

Na bielenie zubov

Jahody sú tiež známym prostriedkom na bielenie zubov. Všetko, čo musíme urobiť, je umývať si zuby kúskami  jahody každých pár dní alebo dokonca len raz týždenne.

Po spálení

Pyré z jahôd môže byť veľmi užitočné, ak je naša pokožka spálená od slnka. Stačí ním pretrieť povrch citlivej pokožky a už budete mať príjemnejší pocit, pretože jahoda dodáva chladivý pocit.

Výsledkom trenia je tiež uvoľnenie odumretých buniek epitelu, takže telový peeling bude vyriešený jahodou.

Jahody tiež chránia našu pokožku pred škodlivými lúčmi, nie je náhoda, že sú zložkami mnohých takýchto kozmetických prípravkov.

Negatívum:

Vyrážky:

Konzumáciu jahôd bohužiaľ často sprevádzajú červené kožné vyrážky. Platí to najmä pre deti, preto im ich radšej nedávame, kým nedosiahnu vek minimálne jedného roka, alebo je najlepšie požiadať o radu svojho pediatra.

Vyrážky nie sú nezvyčajné ani u dospelých, najmä ak sa jahody konzumujú veľmi nie moc často. Vyrážky však rýchlo ustupujú a nesprevádzajú ich žiadne ďalšie negatívne príznaky.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-foldieper-csodatevo-ereje-amit-mara-elfelejtettunk

Reklamy