Vďaka tomuto mojej sestre konečne po rokoch prestali opúchať nohy: Toto je 16 účinných spôsobov, ako sa tejto nepríjemnosti prirodzene zbaviť

Opuchnuté a ťažké nohy sú dôsledkom hromadenia tekutín v tele a zachytenia v dolných končatinách.

Reklamy

Tento jav je tiež známy ako edém.

Opuchnuté nohy zvyčajne naznačujú problém s krvným obehom. Ak pretrváva a nezmizne, mali by ste okamžite kontaktovať špecialistu, inak by to mohlo v budúcnosti spôsobiť vážne problémy.

Príčiny opuchu chodidla môžu byť:

• Zápal alebo infekcia nôh
• Pokročilý vek
• Obezita alebo nadváha
• Krvné zrazeniny v nohách
• Cievna dysfunkcia v nohách

16 spôsobov, ako sa zbaviť opuchov nôh

1 # Vyložte si nohy na vankúš,  pomáha to dobrej cirkulácii. V tejto polohe vydržte minimálne 1 hodinu, opakujte 3x denne.

2 # Pravidelne cvičte, pomáha to dobrému krvnému obehu. Kráčajte asi 1 hodinu denne a namiesto výťahu použite schody.

3 # Používajte kompresné pančuchy, ktoré vám umožňujú uvoľniť nedostatočne fungujúce žily tlakom na cievy v nohách.

4 # Ak cestujete autom na dlhšiu vzdialenosť, určite na pár minút zastavte, aby ste sa rozhýbali a stimulovali krvný obeh.

5 # Ak príliš veľa sedíte za stolom bez pohybu, začleňte do svojej dennej rutiny aspoň 5 – 10 minút cvičenia každé 2 hodiny.
6 # Vyhýbajte sa veľmi tesným nohaviciam, najmä tým, ktoré vám zvierajú stehná, pretože zlý krvný obeh sa len zhoršuje.

7 # Obezita podporuje opuchy a môže dokonca spôsobiť vredy na nohách. Zmeňte svoje stravovacie návyky a pravidelne cvičte.

8 # Ak fajčíte, prestaňte čo najskôr. Cigaretový dym poškodzuje srdce a prispieva tiež k zadržiavaniu tekutín a pľúcnym edémom.

9 # Môže sa to javiť ako paradox, ale musíte piť vodu, aby ste zabránili zadržiavaniu vody, pretože ak vaše telo nemá dostatok vody, má tendenciu zadržiavať to, čo má.

Spotreba vody stimuluje krvný obeh a pomáha ľahšie odstraňovať toxíny.

10 # Masírujte si nohy pri relaxácii. Toto je veľmi efektívna technika na stimuláciu lymfatického obehu a na pomoc pri odtoku tekutín.

11 # Epsomská soľ je veľmi účinná pri prevencii a liečbe zadržiavania vody. Na relaxáciu sa kúpte v slanej vode.

12 # Jedzte jedlá bohaté na horčík. Nedostatok horčíka podporuje zadržiavanie vody.

13 # Používajte olej zo semien granátového jablka, ktorý je bohatý na antioxidanty a je možné ho použiť na všetky typy pleti. Vyživuje, hydratuje a upokojuje. Pridajte si ho do svojho telového mlieka.

14 # Choďte si zaplávať. Táto forma pohybu aktivuje každý sval v tele a podporuje dobrý krvný obeh a zároveň obmedzuje zadržiavanie tekutín.

15 # Vyhýbajte sa veľkému množstvu soli, pretože zvýšený príjem sodíka môže byť jedným zo spúšťacích mechanizmov zadržiavania vody.

16 # Pravidelne cvičte jogu.

Táto prax pomáha obnoviť a posilniť spojenie medzi telom a mysľou. K joge patrí správne dýchanie, meditácia a relaxácia.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

zdroj: www.tudasfaja.com/a-legjobb-16-modszer-a-dagadt-duzzadt-labak-megszunteteser

 

 

Reklamy