Polomáčané VEĽKONOČNÉ sušienky: Ku káve alebo čaju sa hodia úplne najviac!

Dnes sme si pre Vás pripravili výborný recept na polomáčané sušienky, ktoré pripravíte jednoducho a bleskovo.

Reklamy

Chutia naozaj famózne, takže sa nemusíte báť, jedine tak toho, že im doslova prepadnete 🙂

Pripravte si ja vy túto dobrotu a uvidíte, že si ich zamilujete.

Ku kávičke alebo čaju sú doslova ideálne.

Na prípravu tohto receptu budeme potrebovať tieto ingrediencie:
 • hladká múka – 390 g
 • cukor – 160 g
 • maslo – 120 g
 • olej – 75 g
 • prášok do pečiva – 10 g
 • vanilkový cukor – 5 g
 • vajcia – 2 ks
 • mliečna čokoláda – 160 g

Takto budeme v recepte postupovať:

 1. Z chladničky vytiahnete maslo aby boli  v izbovej teplote. Medzitým môžete pripraviť zdobičku z PET fľaše, ktorú si pripravíte nasledujúcim spôsobom. Odstráňte viečko plastovej fľaše a nakreslite si na jeho stred fixkou šesťcípu hviezdičku. Najľahšie to urobíte tak, že si nakreslíte dva trojuholníky cez seba.
 2. Planžetovým nožom potom hviezdičku vyrežte a následne hotové viečko naskrutkujete späť na fľašu.
 3. Môžete začať s prípravou cesta. Vezmite si zmäknuté maslo, ktoré rozkrájate na menšie kocky a vložíte ho do hlbokej misy. Pridajte k nemu pohár cukru a cukrárskou stierkou alebo vareškou všetko dôkladne utrite , aby sa cukor s maslom spojili. Akonáhle budete mať hotovo a maslová zmes bude mať tú správnu konzistenciu, pridajte dve celé vajíčka, trištvrte pohára rastlinného oleja a miešajte, kým vám nevznikne celistvé cesto.
 4. K cestu pridajte kypriaci prášok, vanilkový cukor a poriadne premiešajte. Nakoniec pridáte hladkú múku a spracujte hladké nelepivé cesto, ktoré po menších dávkach natlačíte do pripravenej PET fľaše
 5. Vzhľadom na to, že je utláčanie do malého hrdla ťažšie, môžete pokojne použiť fľašu, ktorá má širšie hrdlo, napríklad tá od ľadového čaju.
 6. Vezmite si plech na pečenie, ktorý vyložíte papierom na pečenie. Z pripravenej PET fľaše budete vytláčať na plech prúžky cesta a po dvoch až troch centimetroch ich oddeľte prstom alebo príborovým nožom. Predhrejte si rúru na 180 stupňov Celzia a pečte ich po dobu 10 až 15 minút . Hotové sušienky nechajte vychladnúť a pripravte si ľahkú polevu
 7. Rozohrejete mliečnu čokoládu a namočte v nej polovicu každej sušienky. Pokojne môžete čokoládový koniec posypať kúskami obľúbených orieškov alebo kokosovými pilinkami.

Video recept:

Máme hotovo!

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

zdroj: youtube/ Z Fatmovej kuchynev

 

 

Reklamy