Skalná ruža bola pôvodne horská rastlina, ale keďže sa už „udomácnila“, cíti sa veľmi dobre aj v skalkách, na stenách domov, na strechách a v kvetináčoch.
Vyskúšajte, nájdite jej vhodné miesto a uvidíte, že sa veľmi rýchlo rozmnoží.
Je to veľmi dekoratívna rastlinka, a keďže je vždy zelená, môže byť aj v zime ozdobou záhrad. Čerstvo vylisovaná šťava z jej dužinatých listov by sa mala pri kožných ochoreniach používať priamo na pokožku.
Môže byť vynikajúcou starostlivosťou o suchú, šupinatú, opotrebovanú pokožku. Čerstvé listy jej môžeme zbierať od marca do októbra, kedy veľmi rýchlo regeneruje a vyrastajú jej nové listy.
Kvitnú aj mäsité listy so zahrotenými koncami, umiestnené v tvare mandaly, v strede cca. Na 20-30 cm vysokej stonke sa objavujú malé ružové kvety.
Výborne lieči podráždenie pokožky, a preto ju môžeme použiť aj na starostlivosť o ruky opotrebované zimou alebo umývaním.
Pôsobí protizápalovo, antibioticky, močopudne, upokojujúco, regeneruje pokožku a pôsobí proti kŕčom.
Veľmi účinná je aj na ekzematickú pokožku, natrhajte si jeden alebo dva čerstvé, dužinaté listy, čerstvú šťavu potom aplikujte priamo na pokožku, okraje ekzematickej časti.
Po čase uvidíte, že ekzém ustúpi a potom úplne zmizne.
Môžeme ju použiť aj na úľavu od iných kožných problémov ako akné, stareckých škvŕn, jaziev, jaziev, strií, popálenín.
Možno ju užívať aj vnútorne pri chorobách obličiek, uší či zubov, nervových poruchách, hnačke, horúčke, hemoroidoch, črevných parazitoch.
Mohlo by Vás tiež zaujímať:
Zelené orechy sú doslova poklad pre naše zdravie: Už naše babičky vedeli, čo všetko s naším telom dokážu!
Vďaka týmto nenáročným cvikom som sa zbavila bolesti už za 4 necelé týždne: Konečne niečo, čo skutočne pomohlo a dalo ma dokopy!