Zobrala som si obyčajný citrón a umiestnila ho vedľa postele! Perfektné a užitočné triky ako využiť obyčajný citrón!

Už naši predkovia využívali hojne blahodarných vlastností citrónu. Jeho využitie v potravinárstve aj v kozmetickom priemysle, je naozaj značné.

Reklamy

A niet divu. Citrón je skutočný veľkosklad, alebo zdroj, ak chcete, vitamínov a mikroelementov, ktoré sú pre naše telo veľmi dôležité.

Len málo ľudí vie, že toto slnečné žlté ovocie môže byť použité nielen ako prírodný všeliek , ale aj ako efektívny osviežovač vzduchu.

Žiadna vôňa nezasiahne vzduch toľko, ako vôňa citrónu. Teraz si ukážeme, ako teda citrón využiť aj inak a prečo je dobré nechať na seba jeho vôňu intenzívne pôsobiť.

Zistite, čo sa stane, keď umiestnite narezaný citrón blízko postele.

 1. Zmizne napätie a pocit únavy
  Vedci hovoria, že aróma citrónu urobí náš mozog uvoľnený. Vôňa citrusov pomáha upokojiť nervový systém, znižuje úzkosť a pomáha zmierniť napätie po náročnom pracovnom dni.
 2. Zlepšenie sústredenia
  Každý ďalší deň, kedy vdychujete vôňu citróna, zistíte, že sa postupne zlepšuje pamäť, duševné harmónie a budete jednoznačne viac sústredenia.
 3. Vynikajúca nálada už od rána
  Určite sa budete ráno prebúdzať energickí a dokonca plní radosti. A to len vďaka plátkom citróna na nočnom stolíku. A to všetko preto, že aróma citrusov stimuluje produkciu hormónu šťastia v mozgu.
 4. Už žiadny hmyz
  Mravce, muchy, komáre a ďalšie škodcami sa snažia vyhnúť zápachu citróna. Plátky citrusov spôsobujú, že Vás teda nebudú chcieť navštíviť. A pre lepší efekt pridajte do ovocie klinček.
 5. Zabudnite na zvýšený tlak
  Pre osoby trpiace hypertenziou je citrón obzvlášť dôležitý. Esenciálne oleje obsiahnuté v citrusovom ovocí, zlepšujú krvný obeh a znižujú krvný tlak.
 6. Zo vzduchu zmizne tiež baktérie
  Vďaka antibakteriálnym vlastnostiam citróna bude ovzdušie v miestnosti vyčistené od všetkých nežiaducich a neviditeľných škodcov.

Zdieľajte tieto osvedčené triky ako využiť obyčajný citrón aj s Vašimi priateľmi!

Určite sa im budú tiež hodiť!

Nezabudnite dať LIKE na našu stránku na Facebooku.

Robíme to pre Vás!

zdroj:  sovkusom.ru

 

Reklamy