Babičkine osvedčené recepty na bolesť zápästia: Toto vždy zabralo!

V súčasnej dobe si musíte dávať pozor aj na bolesť zápästia. Ak pracujete v kancelárii a presedíte celý deň pri počítači, čaká vaše ruky obrovská záťaž.

Reklamy

Môže dôjsť aj k vzniku syndrómu karpálneho tunela. Problém sa však netýka len práci v kancelárii.

Riziko hrozí aj kaderníčkam, manikérkam alebo vodičom. Aké sú príznaky…

Hlavným príznakom je bolesť, ktorá sa objavuje pri dotyku zápästia. Je spôsobená tlakom na nervy.

Kvôli nemu nemôžeme rukami hýbať.

Nerv je oslabený a zápästia opuchnuté.

Medzi hlavné príčiny patria:

– dlhotrvajúci tlak a napätie rúk
– zadržiavanie vody v tele
– nadváha
– zápal kĺbov

Príznakom je zmienená bolesť zápästia, brnenie v dlaniach, neschopnosť uchopiť predmety, necitlivosť rúk najmä večer a silná bolesť vyžarujúca až do lakťa.

Našťastie existuje riešenie.

Ak sa chcete vyhnúť rehabilitácii alebo dokonca operácií, je lepšie vyskúšať domáci recept a predísť tak problémom. Začínajúcu bolesť rozhodne nepodceňujte.

Pomôcť môže špeciálna ortéza, ktorá zápästia chráni pred nadmerným tlakom. Lekári odporúčajú každodenné cvičenie zápästia – krútenie dlaňami, stláčanie malého loptičky pod. Pomôže tiež zázvorová masť.

Stačí zmiešať lyžičku strúhaného zázvoru s niekoľkými kvapkami eukalyptového alebo mätového oleja. Masť aplikujte na zápästia a pomaly vmasírujte.

Účinná je tiež masť z rozmarínu. Stačí, keď do hrnca nalejete pohár vody, pridajte 2 vetvičky rozmarínu. Krátko povaríme. Keď tekutina vychladne, stačí navlhčiť utierku a priložiť ju k zápästiu.

PS: Pred nanášaním sa odporúča krátka masáž zápästia cyprusovým olejom, ktorý zmierňuje opuchy.

Aj v tomto prípade hrá veľkú úlohu jedálniček. V prípade syndrómu karpálneho tunela je potrebné posilniť nervy a znížiť riziko opuchov.

Každé ráno sa odporúča piť pomarančový džús, ktorý je zdrojom antioxidantov a vitamínu C. Odborníci odporúčajú tiež každé ráno vypiť lyžicu ľanového oleja, ktorý navyše znižuje hladinu cholesterolu a je zdrojom vitamínu B6.

Dôležitá je tiež konzumácia zelenej zeleniny, pretože obsahuje vitamín B. Do jedálnička by ste mali zaradiť aj hnedú ryžu, banány, zemiaky a kuracie prsia.

Posledná dobrá rada je … dostatok odpočinku! Po každej hodine práce pri počítači je nutné na okamih vstať, pretiahnuť nohy a krátko cvičiť rukami.

Vaše ruky si musia oddýchnuť a to nielen od klávesnice, ale aj telefónu. Doprajte svojim dlaniam chvíľku absolútneho pokoja.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň..

zdroj: healthylife.com

 

Reklamy