Mini domčeky – revolúcia v oblasti nehnuteľností! Nahliadnite ako sa dá využiť malý priestor!

Mini domčeky sú koncipované tak, aby sa dosiahlo maximálne využitie priestoru a minimálnu spotrebu zdrojov. Sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú udržateľné a / alebo lacnejšie možnosti ako tradičné.

Reklamy

Čo je to však mini dom? Začnime od začiatku.

Ak musíme určiť veľkosť týchto domov v metroch štvorcových, hovorili by sme o riešeniach, ktoré sa pohybujú od 10 do 25 metrov štvorcových. Môžu byť menšie alebo väčšie, pokiaľ zohľadňujú koncept maximálneho využitia priestoru.

Mini domy sú domy určené na dosiahnutie maximálneho využitia priestoru a minimálnej spotreby zdrojov . Na jeho výstavbu sa používajú udržateľné materiály a vsádzajú sa na obnoviteľné zdroje energie, aby sa dosiahol čo najmenší vplyv na životné prostredie.

Okrem týchto charakteristík môžu mať mini domy rôzne podoby. Môžu to byť domy prefabrikované, modulárne, mobilné … Vo všetkých bude hrať vedúcu úlohu dizajn a kreativita pri vytváraní multifunkčných oblastí, v ktorých sa využíva každý roh.

Jeho náklady sú nižšie ako v prípade konvenčných domov. Predstavujú preto životaschopnú alternatívu pre ľudí s nižšími príjmami alebo ktorí si nechcú vziať hypotéku.

Všetky mini domy zdieľajú ako hlavnú charakteristiku maximálne využitie priestoru. Za týmto účelom zvyčajne zvyšujú strechy a vytvárajú vyvýšené zóny, v ktorých sú zvyčajne umiestnené spálne.

Schodisko, ktoré k nim vedie, je zvyčajne ďalším z kľúčových prvkov tohto typu domu, pretože u tých najmenších je potrebné využiť každý jeho roh, aby sa maximalizoval úložný priestor.

Zdroj: ratemyhome.net

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Reklamy