Ockovi poradil lekárnik čierne korenie a to ho zachránilo: Odkedy som sa však dozvedela prečo, nedám naň dopustiť ani ja!

Po soli je čierne korenie najpopulárnejším a najbežnejšie používaným korením na svete.

Reklamy

Je pôvodom z Indie a bolo používané už v roku 4000 pred Kristom a kultivované okolo roku 1000.

Okrem korenia na jedlo sa používa predovšetkým v medicíne a ľudovom liečiteľstve, pretože stimuluje trávenie, rieši a lieči bolesť hrdla a kašeľ. V priebehu histórie sa ním liečil aj syfilis a cholera, ale používal sa aj na liečbu zapálených očí.

Obsah mangánu, vitamínu K a železa je veľmi vysoký.

Pozrime sa na 10 dôvodov, prečo je také zdravé ho viac zaradiť do bežnej stravy:

Dobré pre žalúdok: korenie stimuluje sekréciu žalúdočnej kyseliny, pomáha tak tráveniu, predchádza zápche a nadúvaniu a kŕčom.

Pomáha vám pri chudnutí: kôra rozpúšťa tukové bunky, urýchľuje váš metabolizmus, takže korenené jedlá sa ukážu ako vynikajúca voľba, ak sa chcete zbaviť našich kíl navyše.

Má dobrý účinok na pokožku: londýnski vedci zistili, že korenie pomáha liečiť kožné ochorenie vitiligo (strata farby a pigmentu pokožky).

Výskum ukázal, že účinná látka v korení, piperín, pomáha pri výrobe pigmentu. Kombinácia piperínu s ultrafialovou liečbou je účinnejšia ako akákoľvek iná liečba kožných ochorení.

Vyrovnáva sa s prechladnutím a kašľom: podľa ajurvédy, indického liečebného systému s históriou tisícov rokov, keď sa do séra proti nachladnutiu pridá korenie, prelieči nos aj dutiny.

Pôsobí antibakteriálne: korenie pomáha telu bojovať proti infekciám a zabraňuje množeniu baktérií v zažívacom systéme.

Vynikajúci antioxidant: korenie, rovnako ako iné antioxidanty, dokáže zastaviť a kompenzovať škody spôsobené voľnými radikálmi, a tým predchádzať rakovine, ale tiež znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb a ochorení pečene.

Aj podľa ajurvédy je korenie účinné pri ochrane tela pred zápalom stredného ucha a nekrózou. Môže to byť skvelá pomoc v prípade obezity, chrapotu alebo bodnutia hmyzom. Zmierňuje tiež reumatické bolesti.

Pomáha pri liečbe astmy.

Môže zmierniť bolesť zubov a mať dobrý vplyv na zdravie zubov.

Detoxikátor: pomáha pri potení a má močopudné účinky, čím pomáha pri detoxikácii organizmu.

Videli sme teda, že korenie má množstvo priaznivých účinkov, ale dajte pozor, aby ste neprekročili zdravé množstvo.

!! Dajte však aj pozor, aby ste po operácii v oblasti brucha nekonzumovali korenie, pretože dráždi činnosť čriev.

Tiež neodporúča osobám, ktoré trpia žalúdočnými vredmi !!

Zdravotný stav každého človeka je odlišný a preto je vždy základom to, aby ste sa pred tým vždy poradili so svojim lekárom.

Zdieľajte tento článok nech to vidia aj ostatní.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.

Vyskúšajte:

Fantastická pudingová maškrta , ktorá pobláznila celú našu rodinu hneď po prvej príprave!
Absolútne som nechápala, prečo sa mi nedá zaspať a mám stále zlú náladu, bolela ma aj hlava: Lekár mi odporučil TOTO a všetky príznaky zmizli
Reklamy