Škorica zlikviduje mravce, mätu nenávidia pavúky a ocot odoženie myši: Zabudnite na chémiu z obchodu, toto je najúčinnejšia zbraň proti hávedi: Perfektné!

Na svete snáď nie je človeka, ktorý by sa rád delil o svoj príbytok s nechcenými návštevníkmi zo sveta hmyzu. A to najmä preto, že sa živia našou krvou alebo našimi potravinami, ktoré často intoxikujú a rozmnožujú sa rýchlejšie ako čokoľvek iné na svete.

Reklamy

Mravce, šváby, blchy žijúci na domácich zvieratách.

Na všetky tieto nevítané tvory predsa musí existovať riešenie, vďaka ktorému sa našim obydliam vyhnú oblúkom a to bez toho, aby sme museli siahnuť po toxických chemikáliách.

Skúste tieto domáce recepty, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu i vašej peňaženke.

mravce

Sú malé a takmer neškodné, ale keď začnú vo veľkom pochodovať po vašej kuchyni akoby im patrila, je to problém. V závislosti na vašich preferencií ich môžete buď zabiť alebo odpudiť. Máme obe riešenia.

Repelenty na odpudenie

Citrónová šťava:

Nasprejujte alebo nastriekajte citrónovú šťavu na miesta, odkiaľ mravce prichádzajú (praskliny v omietke, otvory v stenách …). Táto vôňa je zaručene odradí.

krieda:
Znie to smiešne, ale ľudia tvrdia, že tým, že kreslí čiary kriedou na vstupných miestach do bytov, mravce sa cez ne nedostanú dovnútra. Vápnik v kriede pôsobí ako repelent a záhradkári, ktorí posypú kriedou pozemok, by o jej účinkoch vedeli hovoriť tiež.

Škorica a klinčeky:

Jeden z najobľúbenejších receptov našich babičiek. Tietodve ingrediencie stačí spojiť dohromady a rozsypať okolo domu.

Kukuričná múka:

Použitie kukuričnú v interiéri alebo exteriéri, funguje to rovnako ako škorica a klinčeky.

ocot:

Rozprášte roztok ½ vody, ½ octu a táto vôňa mravce odradí.

Borax:
Zmiešajte ho s cukrom, vodou a prostriedkom na umývanie riadu a aplikujte rozprašovačom. Tento recept je pre mravce hotová katastrofa.

paprika:

Kajenské korenie aplikujte do otvorov, cez ktoré mravce prichádzajú alebo do mraveniska.

blchy

Hryzú domácich miláčikov, ale dokonca aj ľudí. Ak sa chcete zbaviť týchto malých upírov, vyskúšajte nasledovné metódy:

Borax:

Tento všestranný prášok môžete rozprášiť na rôzne povrchy a zaručene zabije blchy v byte. Dávajte si však pozor na použitie na miestach, kde majú prístup domáci maznáčikovia alebo deti. Borax nechajte na mieste po dobu 12-48 hodín a potom ho vysajte.

rozmarín:

1 až 2 šálky čerstvých listov rozmarínu uvarte vo vriacej vode; po vychladnutí vmasírujte do kože vášho domáceho maznáčika a nechajte uschnúť (najlepšie na slnku).

pavúky

Aj keď sa u nás jedovaté pavúky nevyskytujú, vidieť doma je nechceme. Takto je dostanete tam, kam patrí – von, ďaleko od vášho domu.,

Pridajte 5 – 10 kvapiek oleja z mäty piepornej do zmesi 200 ml vody a 1/4 lyžičky obyčajného saponátu, dobre pretrepte a nastriekajte do kútov, medzier medzi nábytkom, škár a na rámy okien.

roztoče

Pôvodcovia alergických reakcií a podráždenie pokožky. Takto je dostanete zo svojho domu.

Zmiešajte 6 lyžičiek eukalyptového oleja s 1,5 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku v vedre s vodou a namočte umývateľné predmety do tohto kúpeľa a potom ich umyte ako normálne. Na všetko ostatné stačí len naniesť a utrieť čistou handričkou. Ak sa vám nepáči vôňa eukalyptového oleja, môžete ho nahradiť olejom z čajovníka, ktorý je rovnako efektívna.

Ako dostať roztoče z matracov

potrebujeme:
  • 200 ml 3% peroxidu vodíka
  • 3 lyžice jedlej sódy
  • pár kvapiek tekutého mydla

postup:

  • Povrch matraca povysávame.
  • Všetky prísady len zmiešame vo fľaši s rozprašovačom a počkáme, kým prestane peniť.
  • Potom fľaštičku zavrieme a jednoducho nastriekame na povrch matraca.
  • Necháme pôsobiť aspoň 3 hodiny vo vetranej miestnosti. Keď matrace uschne, môžeme ho obliecť ako obvykle.

Našla som ešte návod na internete, ako odstrániť škvrny od moču rýchlo pomocou octu a vody.

myši

Jediné, čo potrebujete je obyčajná vata a ocot. Miesta, kde skladujete jedlo vyčistite jedným dielom octu a jedným dielom vody. Vysajte svoj domov pomocou vysávača a Vyčistite všetky miestnosti, aby ste odstránili stopy potravín, ktoré by mohli prilákať myši a ďalšie hlodavce.

Pripravte si vatové guľôčky až tesne pred tým, než ich použijete, pretože vôňa octu bude najsilnejší. Dajte si plastové rukavice. Vatová gulička musia byť úplne napite. Opakujte túto techniku ​​pre toľko vatových guličiek, koľko potrebujete. Ja som rozložila doma asi 10 kusov – nebojte sa, nebudete je cítiť.

Vložte guľôčky z vaty do všetkých oblastí, kde uvidíte myši alebo stopy po nich – napríklad v skrinkách, pod umývadlom, na policiach, za pecou, ​​kuchynskou linkou. Vtlačte guľky aj do škár a na miesta, cez ktoré sa myši môžu dostať do interiéru.

Vymeňte guľky, keď vyzerajú, že sú už suché a už z nich necítiť ocot. Po pár dňoch sa stopy po myšiach stratili a celú zimu som ich u nás nevidela. Ak chcete efekt vylepšiť, odporúča sa používať mätový ocot.

Ak doma prestal nachádzať stopy po myšiach (omrvinky, myší trus), guľôčky si splnili svoju úlohu. Prípadne ich môžete z času na čas zopakovať kvôli prevencii. Ide naozaj o výborný spôsob boja proti myšiam, pretože je len odohnať – neznášajú vôňu octu – a priamo ich zahubíte. Len proste prestanú mať záujem o vás domov. Octová zápach im totiž veľmi dráždi dýchacie cesty a komplikuje im orientáciu v priestore.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: irecept.cz

Reklamy