Tento chudobný starček na trhu predával vajíčka: Jedného dňa ku nemu prišla jedna arogantná žena a povedala mu TOTO:

Jedného slnečného dňa vystúpila z luxusného auta dobre oblečená žena. Zamierila rovno k staršiemu mužovi, ktorý tu postával a snažil sa predať svoje vajíčka.

Reklamy

To, čo sa medzi nimi udialo, šokovalo celé ich okolie. Spoločnosť si z tejto udalosti berie poučenie a snaží sa k ostatným správať lepšie.

Starček sa hrbil pri svojom košíku s vajíčkami a žena bez pozdravu požiadala, aby jej povedal, za akú cenu svoje vajcia predáva.

On sa usmial a povedal jej, že sú vajíčka domáce, lacné a povedal jej cenu.  „Dám o polovicu menej, inak si ich nechajte,“ odpovedala arogantne dáma.

Starček chvíľu premýšľal a uvedomil si, že za celý deň nič nepredal. Mohol tak mať aspoň pár drobných, aj keď mu táto suma na živobytie nestačila. Pokrčil plecami a začal žene vajíčka baliť so sebou.

Mladá dáma nepovedala ani slovo. Len sa stále prísne pozerala jeho smerom.

Starý obchodník jej podal vajcia a natiahol svoju slabú ruku pre pár mincí. Žena si ich pozorne spočítala a dala mužovi presne toľko, koľko povedala.

Bez rozlúčky sa otočila, išla do auta a hovorila si, ako dobre sa naučila zjednávať… Autom večer došla rovno na dohodnuté miesto, kde mala zraz s priateľkou.

V reštaurácii si dali predjedlo, hlavný chod, dezert a čašníkovi nechali bohaté prepitné. Potom nasadla do auta a hovorila si, aká je štedrá, keď mladému obsluhujúcemu nechala peniaze navyše.

Tento príbeh čoskoro obletel svet…

Ľudia sa o príbehu čoskoro dozvedeli a boli v šoku. Vysmievali sa hlúposti mladej ženy a jej arogancií.

Keby radšej podporila chudobného starca, urobila by lepšie, tvrdili všetci užívatelia sociálnych sietí.

Možno je tento príbeh aspoň poučením pre všetkých do budúcnosti, až sa budú snažiť u obchodníkov na trhu vykričať tú najnižšiu cenu.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane.

 

Reklamy