Zasaďte mandarínky do kvetináča a s týmto tipom si nazbierate niekoľko kíl ročne! Už žiadne kupované!

Mandarínky patria medzi najobľúbenejšie citrusové plody. Máte ich radi? Potom je dnešný článok práve pre vás! Nevyžaduje žiadnu extra starostlivosť a môžete ju pestovať vo vnútri aj vonku! 

Reklamy

Vďaka správnej starostlivosti bude rast ako vo vnútri v kvetináči, tak vonku na záhrade a odmení vás celou zberom plodov.

Najprv bude potrebné mandarínku zasadiť. Vyberte stredne veľký kvetináč s perforovaným dnom. Na dno kvetináča dajte pár malých kamienkov. Pre lepšie odvodnenie použite organickú pôdu a pridajte aj trochu piesku, vďaka ktorému bude zemina lepšie vetrať. Potom vložte semená mandarínky, dôkladne zakryte pripravenou zeminou a umiestnite na slnečné miesto. Tropické ovocie potrebuje dostatok tepla, svetla a vlhkosti. Nezabúdajte tiež na hnojenie. Na trhu je v predaji celý rad hnojív priamo na citrusové plody.

Musíte byť však pripravení na dlhé čakanie.

Rodiť začnú niekedy aj za viac ako 5 rokov. Často je to ale chybou pestovateľov. Rastlina síce začne každú jar kvitnúť, je ale lepšie aspoň časť kvetov odstrániť. Ak je mandarínka ešte malá, nedokáže uživiť veľké množstvo plodov, čo ohrozuje a spomaľuje jej ďalší vývoj.

Odstraňujte kvety!

Rastlina začne každú jar kvitnúť, ale je lepšie aspoň časť kvetov odstrániť. Ak je mandarínka ešte malá, nedokáže uživiť veľké množstvo plodov, čo ohrozuje a spomaľuje jej ďalší vývoj.

Zdroj: Pinterest

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Reklamy