Konečne som ich našla: Toto je 5 NAJLEPŠÍCH prírodných hnojív pre izbové rastliny! Pokvitnú ako nikdy predtým!

Väčšina z nás sa rada obklopuje izbovými rastlinami. Je to kúsok prírody v našich domovoch. Väčšina z nich je nenáročná, ale aj napriek tomu sa o ne musíme primerane starať, aby nám mohli ďalej robiť radosť.

Reklamy

Dnes Vám preto ukážeme pár užitočných tipov, ako rastlinky udržať v plnom rozkvete vďaka surovinám, ktoré máte bežne doma. Rozhodne musíte tieto prírodné hnojivá vyskúšať. Nebudete ľutovať a kvety Vám budú robiť len samú radosť. Uvidíte.

Pozrite sa na tie najlepšie tipy:

  1. Kávová usadenina pôdu krásne prekyprí a prevzdušní.
  2. Studený odvar zo zemiakov, ktorým budete kvety zalievať, rastliny báječne vyživí. Je to vďaka škrobu.
  3. Voda z akvária obsahuje veľké množstvo látok, ktoré stimulujú rast rastlín. Má neutrálne pH. Používajte ju však iba na jar a na začiatku leta.
  4. Ak varíte ryžu, pohánku, či iné obilniny, vodu nikdy nevylievajte. Takáto voda obsahuje kremík, železo, horčík, fosfor. Rastliny potom kvitnú a rastú ešte lepšie.
  5. Šupka cibule obsahuje veľmi účinnú zložku, ktorá ničí patogénnu mikroflóru. Odvar z cibule pomáha ničiť vošky a iné parazity. Na odvar Vám bude stačiť 6 lyžíc cibuľových šupiek a 2 l teplej vody. Povarte, prikryte pokrievkou a nechajte 2 dni odstáť. Potom použite.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: bidista.com

Reklamy